2 aplikacje, które pomogą Ci w zaplanowaniu zakupów

REKLAMA

Niezaplanowane zakupy mogą skończyć się wydaniem zbyt dużej ilości gotówki na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Sklepy skutecznie działają na nasze zmysły i wiedzą jak manipulować naszym zachowaniem podczas wizyty w dyskoncie. Przedstawiamy 2 aplikacje, które pomogą nam w zaplanowaniu zakupów.

Jak sklepy działają na nasze zachowanie?

Zanim przejdziemy do przedstawienia 2 aplikacji służących do planowania zakupów musimy zdać sobie sprawę z tego, w jaki sposób sklepy oddziałują na nasze zmysły tym samym zachęcając nas do wydania większej ilości gotówki.

Pierwszą sztuczką, którą sklepu posługują się do manipulacji klientem jest odpowiedni zapach. Większość dyskontów posiada własne piekarnie. Zapach świeżo upieczonego pieczywa roznosi się po całym sklepie działając na zmysł węchu wszystkich ludzi znajdujących się w sklepie. Efektem czego klient zaczyna myśleć o jedzeniu i wielce prawdopodobne jest to, że podejdzie do odpowiedniego działu, by kupić świeży chleb. Nim jednak to zrobi będzie zmuszony do przejścia przez cały sklep jednocześnie narażając się na inne pokusy, np. ładnie wyeksponowane słodycze.

Kolejną rzeczą, która może przyczynić się do zwiększenia rachunku przy kasie jest strategiczne umieszczenie artykułów po całym sklepie. Większość klientów udaje się na zakupy w celu kupienia konkretnych produktów, które dla znacznej części ludzi są powtarzalne, czyli np. pieczywo, woda, mięso oraz przekąska. Wszystkie te rzeczy porozmieszczane są tak, by klient w celu zakupu tych produktów musiał pokonać długą drogę w sklepie. Skutkiem tego spacerując od punktu do punktu ulegamy naszym pokusom i kupujemy coś, czego nie potrzebujemy, a ładnie wygląda.

Z tych powodów planowanie zakupów jest tak bardzo ważne, ponieważ oszczędza nam czas, ale przede wszystkim – pieniądze.

Listonic – mobilna lista zakupów

Pierwszą aplikacją, która pomoże nam w planowaniu codziennych zakupów jest Listonic. Papierowe listy produktów stają się coraz mniej popularne. Większość ludzi obecnie nosi ze sobą smartfona, co pozwala na zanotowanie wszystkich niezbędnych rzeczy w pamięci tego urządzenia. Aplikacja pozwala na dokładne sporządzenie listy zakupów oraz jej dowolną edycję. Program zapamiętuje najczęściej kupowane przez nas produkty, przez co tworzenie kolejnych list jest łatwiejsze oraz szybsze.

Moja Gazetka

Papierowe formy gazetek promocyjnych nie są wygodne, czytelne, a dodatkowo mało kto ma chęci na wertowanie stron w kilku gazetkach w celu poszukiwania konkretnej promocji. Aplikacja Moja Gazetka gromadzi wszystkie zniżki oraz rabaty z wielu popularnych sklepów. Dzięki temu w dowolnej chwili, nawet będąc w sklepie, możemy sprawdzić czy na interesujący nas produkt jest promocja.

Dzięki aplikacji Listonic w prosty i szybki sposób zaplanujemy listę zakupów. Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut. Drugą aplikacją jest Moja Gazetka, w której znajdziemy wszystkie aktualne gazetki promocyjne ze znanych dyskontów. Dzięki tym dwóm programom zaoszczędzimy czas oraz co najważniejsze – pieniądze.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki