REKLAMA

Rosnąca popularność aplikacji znanej szerzej jako tinder sprawia, że kolejne osoby są zainteresowane jej działaniem oraz tym, czy faktycznie spełnia ona swoją rolę. Dlatego też wychodząc niejako naprzeciw tym oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie szeregu weryfikacji oraz ocen, prezentując krótki przegląd aplikacji oraz jej możliwości. Uwzględnimy tutaj również wypowiedzi użytkowników, co pozwoli nam uzyskać w miarę dokładny obraz funkcjonalności tindera oraz możliwości, jakie otwierają się przed jego użytkownikami. Dlatego też serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ze stosownym artykułem.

 

Tinder Polska – co to jest?

Jak to dokładnie działa, że Tinder tak bardzo zyskał na popularności w ostatnich czasach? I co to w ogóle jest ten cały tinder? To polska aplikacja, czy też przyszła do nas z zachodu? Odpowiedzmy sobie na te pytania.

Tinder to nie polska aplikacja, a została opracowana do nawiązywania relacji przez studentów Souther Metodist University w USA. Stała się tak popularna, że wkrótce rozprzestrzeniła się na cały świat. Założeniem, jakim kierowali się twórcy aplikacji tinder, było umawianie się online. Całość polega na założeniu konta (możliwe jest logowanie się na tinder z wykorzystaniem istniejącego profilu), podaniu podstawowych informacji o sobie i rozpoczęciu randkowania. Jak to działa dokładnie w przypadku tindera i co to znaczy “randkowanie” w wykonaniu tego portalu?

Pierwsze logowanie na tindera pociąga za sobą określenie płci, zainteresowania płciowego, granice wiekowe oraz obszar geograficzny w postaci promienia, w jakim wyszukiwane będą potencjalne propozycje. Następnie na ekranie pojawia się kilka zdjęć osób, dopasowanych pod kątem spełniania przytoczonych kryteriów.

W zależności od tego, czy dana osoba nam się podoba czy nie, dokonujemy odpowiedniego przesunięcia, wyrażającego zainteresowanie lub jego brak.

Druga strona dokonuje tego samego. Jeśli jest zgodność, możemy rozpocząć proces budowania relacji, pisząc z drugą osobą i umawiając się również na randkę, jeśli jest taka obustronna wola. Dzięki temu wiele procesów budowania relacji ulega znacznemu skróceniu, zaś nasze możliwości randkowania są znacznie większe. Warto wziąć to pod uwagę, gdyż niewielu faktycznie zdaje sobie sprawę z możliwości, jakie daje ta aplikacja oraz z plusów jej użytkowania. Temu tematowi znacznie szerzej przyjrzymy się już w kolejnym akapicie.

Tinder opinie

Jak wskazują opinie o tinderze, staje się on coraz popularniejszy. Nic dziwnego – tinder realnie przyspiesza umawianie się na randki oraz sam proces czyni znacznie szybszym. Z czego to wynika? Przyjrzyjmy się temu problemowi nieco bliżej.

Dziewczyna z tindera tak naprawdę w niczym nie różni się od kobiet, które znasz ze świata rzeczywistego.

Ona też szuka częstokroć drugiej połówki. Doskonale rozumie, że dzisiejsze zasady gry nie mogą ignorować coraz powszechniejszej cyfryzacji i przenoszenia naszego życia do sieci. Dlatego pojawiają się tam, gdzie są możliwości. Nie licząc pojedynczych przypadków, dziewczyna z tindera faktycznie chce być poderwana i możesz to być właśnie Ty.

Jednakże z drugiej strony nie da się całkowicie zignorować natury samej aplikacji. Jeśli wypadnie Ci randka z tindera, to rządzi się ona nieco odmiennymi zasadami w stosunku do spotkania umawianego tradycyjnie. Przede wszystkim pierwsze wrażenie sprowadza się do szybkiej oceny jakości zdjęcia. Jeśli na zdjęciu dana osoba nam się podoba, to akceptujemy tą znajomość. Jeśli z kolei nie przypadła nam do gustu, to rezygnujemy z niej. To właśnie ta prostota sprawia, że tinder ma tak pozytywne opinie. Redukuje bowiem cały proces podejścia oraz pierwszego wrażenia do szybkiej oceny zdjęcia. Możemy się z tym zgadzać mniej lub bardziej, ale dokonujemy oceny wstępnej przed bliższym poznaniem.

Możemy być wartościowymi facetami, a z powodu błędów w podejściu i wywoływaniu pierwszego wrażenia, nie oczarujemy naszej wybranki.

Mimo iż poznając nas bliżej, być może nawiązałaby z nami bliższą relację, to właśnie podejście na starcie psuło nasz kontakt. Tutaj zostało ono wyeliminowane. Ma to oczywiście swoje minusy, zwłaszcza dla osób, które robią świetne pierwsze wrażenie, zaś na zdjęciu tego nie widać. Jednakże zdecydowanie łatwiej jest się dobrze zaprezentować na zdjęciu.

Sama randka z tindera różni się tylko sposobem inicjacji znajomości. Później i tak należy przenieść całą relację do rzeczywistości, umówić się na spotkanie i kontynuować pogłębianie znajomości. Dlatego też tak ważne jest, by obok zdjęć być również w pełni wartościową osobą. Jak tworzyć wartość i życie, o którym marzysz napisano już wiele, dlatego wystarczy sięgnąć do odpowiedniego poradnika.

Jeśli chciałbyś z kolei poznać opinie o tinder, do zapraszamy do zestawienia Tinder opinie facetów w 2018/2019 roku.

Ponieważ dla wielu z nas może to być pierwsza przygoda z tego rodzaju aplikacją, będziemy musieli jeszcze poruszyć jedną kwestię odnośnie tego rozwiązania oraz użytkowania samej aplikacji. Zapraszamy do kolejnego akapitu.

Tinder czy Badoo

Kwestia ta oraz problem ma następującą treść – co wybrać z popularnych portali randkowych – tinder czy badoo? Czym się kierować przy wyborze?

Jeśli przejrzymy różne źródła oraz wypowiedzi użytkowników na temat obu aplikacji, to szybko się przekonamy, że mogą one być tak różne, jak różni jesteśmy my sami. Jedni będą mówić na korzyć tindera, drudzy na korzyść badoo i w rezultacie dokonanie wyboru będzie bardzo trudne. Dlatego też czym kierować się przy wyborze portalu, z którego skorzystamy?

Najlepszym kryterium będzie wygoda oraz ilość użytkowników. Wygoda sprawi, że użytkowanie aplikacji będzie po prostu łatwe. Ilość użytkowników to z kolei ilość możliwych par – im więcej, tym statystycznie jest nam łatwiej. Obie te statystyki świadczą na korzyść tindera. Dlatego też zdecydowanie ta aplikacja jest bardziej polecana do nawiązywania relacji.

Na zakończenie warto poruszyć jedną, bardzo istotną kwestię. Często można znaleźć wypowiedź kogoś, kto twierdzi, że tinder czy nawet inna aplikacja randkowa, służy tak naprawdę do nawiązywania szybkich relacji o charakterze seksualnym, bez zobowiązań. Oczywiście wtedy sam sens użytkowania aplikacji byłby znacznie pomniejszony. Jak to w rzeczywistości jednak jest? Jak się okazuje tak jak w realnym życiu – szanse na nawiązanie relacji, która zakładają znajomość na jedną noc są takie same jak w każdym innym miejscu, gdyż Ci sami ludzi chodzą do klubów, barów, kin czy teatrów. Demonizowanie w tym względzie aplikacji randkowych jest formą swoistego rodzaju zacofania i nietolerancji dla zmieniających się okoliczności. Oczywiście nie każda para przyniesie długoletni związek. Tak samo jak w życiu – trzeba znaleźć tą idealną, drugą połowę. Jednakże możliwości są w tym względzie znacznie większe. Tak samo zresztą jak nasze szanse. Wystarczy z nich skorzystać.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki