Przeważnie gdy ktoś myśli o dentyście, to kolejną myślą jest tak zwana plomba. Ale wypełnienia są różne. Chyba każdy z nas choć raz w życiu miał założone amalgamatowe wypełnienie, a dla większości nowoczesnym wypełnieniem jest wypełnienie po prostu w kolorze zęba. Tak naprawdę nie tylko kolor się liczy, ale i kształt, czy też budowa kompozytu z którego wypełnienie jest zrobione.

REKLAMA

Nowoczesne wypełnienia, to wypełnienia które przede wszystkim idealnie odzwierciedlają anatomię zęba- kiedy spoglądamy na nie, to odróżnienie wypełnienia od naszego zęba powinno być nie lada wyzwaniem.

Każda bruzda zęba, każdy guzek powinny być delikatnie zaznaczone. Co więcej, nowoczesne wypełnienia, to już nie wypełnienia na szybko – nie dobieramy koloru do zęba i wlepiamy kulkę z materiału, a rzeźbimy i nakładamy kilka warstw materiału o różnych odcieniach, podbarwiamy tak, aby dać złudne wrażenia zagłębienia, cienia. To właśnie wyzwanie i jakość. Dzisiejsza stomatologia, to już nie tylko nauka, ale i sztuka. Oczywiście dbamy też o trwałość wypełnień, wysoką jakość materiałów. Stosujemy techniki zwiększające adhezję materiału do zęba. Sukcesem nie jest tylko odtworzenie zęba, ale i zrobienie tego w ten sposób, aby kolor materiału utrzymywał się długo, a samo wypełnienie służyło latami. Ponadto zrobienie tego tak, by zabieg nie wpłynął na organizm Pacjenta – to znaczy, by wysokość była idealna, nie obciążająca pozostałych zębów.

Nowoczesne wypełnienia to estetyka i funkcjonalność. W tym roku wybrałam się na niezwykły kurs, pierwszy w Polsce Restoweek. Podczas tego kursu nasza uwaga skupiona była na pracy, technice i materiałach. Był to kurs, który świetnie pokazał jak mało jeszcze wiemy o wypełnieniach w naszym kraju i otworzył nowe wrota przede mną i moją praktyką stomatologiczną. Od tej pory nasi Pacjenci korzystają z tychże właśnie nowoczesnych technik, które zaczęliśmy wprowadzać stopniowo. W ostatnich dniach nasza praktyka stomatologiczna całkowicie odrzuciła stare trendy i od tej pory każde wypełnienie zakładane jest według najnowszych i najwyższych standardów, co jest dostrzegalne i spotyka się uznaniem i zadziwieniem u naszych Pacjentów.

dr. n. med. Tatiana Jamróz-Szłapa

Praktyka dentystyczna

ul. Spacerowa 1, Jaworzno

tel. 609 956 057

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki