Emilia Szłapa koncertowała w Trzech Bramach

REKLAMA

 

Był to koncert niezwyczajny. Jaworznianka Emilia Szłapa w swym rodzinnym mieście nie koncertuje prawie wcale. Cały czas jest w rozjazdach pomiędzy konkursami muzycznymi a koncertami. Tej niezwykle utalentowanej i uznanej szesnastoletniej skrzypaczki można było posłuchać w Trzech Bramach we wtorek 21 maja. Zaprezentowała się w repertuarze bardzo różnorodnym.

Zagrana przez Emilię „Vocalisa” Sergiusza Rachmaninowa należy do utworów niełatwych, wymaga dużej biegłości technicznej.

Dla każdego muzyka ważny jest instrument, na którym gra. To między innymi instrument po za biegłością techniczną samego muzyka gwarantuje niezwykłe wrażenia. Franciszek Borowiecki zliczany jest do najlepszych polskich lutników XX wieku. Skrzypce bez smyczka nie istnieją. Do tak dobrego instrumentu, na którym gra Emilia należało więc dobrać równie dobry smyczek.

Najbliższe muzyczne plany młodej skrzypaczki, co nie dziwi, są bardzo różnorodne i ekscytujące.

W koncercie akompaniowała Emilii Anita Sułkowska. Artystki muzykowały ze sobą już parokrotnie. Opinie pianistki o Emilii bardzo są pochlebne.

Arcyciekawe i dobrze się zapowiadające muzycznie plany Emilki będziemy relacjonować na bieżąco. Życzymy powodzenia tej cenionej młodej skrzypaczce. Połamania smyczka.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki