„Będzie taniej i bezpieczniej” – nowy sprzęt w JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadza projekt „Samodzielna Obudowa Kotwowa”, w piątek w Tychach można było zobaczyć jego pierwsze efekty.

REKLAMA

13 września 2019 roku może na długo zapisać się w historii polskiego górnictwa – w asyście zaproszonych gości, w obecności pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego – senatora Adama Gawędy oraz współpracowników, JSW przedstawiło swój nowy nabytek – ultra nowoczesny kombajn górniczy.

Standard urządzenia zgodny jest z prowadzonym obecnie w JSW projektem wdrożenia obudowy kotwowej i stanowi próbę adaptacji rozwiązań powszechnie stosowanych na świecie w najnowocześniejszych kopalniach głębinowych między innymi w USA i Australii. Co najważniejsze – nowa technologia ma być jeszcze bezpieczniejsza i jeszcze wydajniejsza niż dotychczasowe metody wydobycia węgla kamiennego.

Projekt jest częścią Programu Inteligentna Kopalnia, będącego elementem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, sukcesywnie realizowanego z udziałem JSW Innowacje S.A., spółki z GK JSW.

Kombajn urabiająco-kotwiący Bolter Miner jeszcze we wrześniu trafi do KWK Budryk w Ornontowicach, najgłębszej obecnie kopalni węgla koksowego na świecie.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki