Przedszkolaki PM nr 22 o dziennikarstwie

Kto by pomyślał, że przedszkolaki mają tak dorosłe spojrzenie na niektóre sprawy. Porozmawialiśmy z milusińskimi o dziennikarstwie przy okazji wizyty w naszej redakcji przedszkolaków z PM nr 22 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1.

REKLAMA

Z grupą „Słoneczka” przyszła pani wychowawczyni Weronika Synowic i panie opiekunki Beata Kasprzyk i Krystyna Król. To miłe spotkanie odbyło się w czwartek 17 października. Tak więc zdaniem przedszkolaków dziennikarz powinien być miły, grzeczny, powinien mówić ciekawie, musi być też wiarygodny i rzetelny. Do tego poważnego spojrzenia nic dodać nic ująć.

Przedszkolaki pracą naszej redakcji wyraźnie były zaciekawione. Dowiedziały się jak powstaje gazeta a jak relacja telewizyjna. Wiedziały, że dorośli chętnie czytają o polityce, o pogodzie, o wypadkach i o straży miejskiej. Same zaś przedszkolaki uwielbiają w TV bajki, zwłaszcza „Psi patrol” i przygody Myszki Miki. Uwaga! Jeden z przedszkolaków oglądał relację o aresztowaniach policji francuskiej. Nieco tylko maluchowi umknęło kogo aresztowano i za co. Skoro maluchy do redakcji przybyły, to też chętnie się w dziennikarstwo pobawiły.

Pytania owszem ciekawe, odpowiedzi trochę krótkawe, ale następnym razem będzie jak ta lala. Jesteśmy tego pewni. Do zobaczenia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki