W miejscu starej Cementowni Szczakowa powstanie nowoczesne Osiedle Silo. Projektanci szacują, że w ramach projektu powstanie aż 2,4 tys. mieszkań. Spotkanie w sprawie zagospodarowanie terenu Cementowni odbędzie się już 15 i 16 listopada.

REKLAMA

Osiedle Silo to nie tylko mieszkania. Olbrzymi projekt, który wykonała firma Slag Recycling z Krakowa, składa się nie tylko z nowoczesnej zabudowy z parkingami podziemnymi, ale także z placu targowego oraz szkoły i dwóch przedszkola. W projekcie uwzględniono także strefę sportową i rekreacyjną.

Wizytówką nowatorskiego osiedla mają być zrewitalizowane Silosy, które są pozostałością po dawnej cementowani.

Zakończenie budowy planuje się na rok 2035. Na osiedlu ma zostać wybudowanych aż 2400 mieszkań, które szacunkowo mogą pomieścić 4700  mieszkańców. Przewidywany koszt inwestycji to pół miliarda złotych.

Spotkanie konsultacyjne

Spotkanie o charakterze konsultacyjnym z mieszkańcami Jaworzna na temat zagospodarowania terenu po starej Cementowni Szczakowa odbędzie się w AquaHotel (ul. Kpt. Karola Pniaka 2):

  • 15 listopada o godz. 17:00 – 20:00
  • 16 listopada o godz. 10:00 – 16:00

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zapisać pod adresem mailowym (silo.jaworzno@gmail.com) do 12 listopada.

* spotkanie dla przedstawicieli instytucji kultury, sportu, rekreacji, stowarzyszeń, grup nieformalnych, itp. odbędzie się 18 listopada od 17:00 do 19:00 w Teatrze Sztuk, ul. Mickiewicza 2

Przeczytaj więcej o Osiedlu Silo:

Innowacyjne osiedle w miejscu cementowni

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki