Parking pod halą MCKiS „otwarty testowo”. No to testujemy!

Cierpliwość mieszkańców, taksówkarzy i kierowców została nagrodzona! Testowo, ale jednak została!

REKLAMA

Oto 19 grudnia 2019 roku na stałe zapisze się na kartach historii miasta – zadaszony parking przed Halą Widowiskowo Sportową został oddany do użytku. Co prawda na razie w formie testu, ale jednak można z niego korzystać. Testujemy zatem!

Parking jest ładny, wyposażony w systemy ładowania samochodów elektrycznych i nie wydaje się w żaden sposób problematyczny. Tuż nad nim do dyspozycji mieszkańców oddana została przestrzeń spacerowa, która najpewniej już z wiosną przyszłego roku pięknie się zazieleni.

Poprzedni, stary parking przed Halą MCKiS mógł pomieścić ponad 150 samochodów, nowy zaledwie 96. Choć parking działa testowo, to całkiem na serio trzeba za niego zapłacić. Jak czytamy na stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów – Postój jest płatny w godzinach 6 – 18 w dni robocze, jednak pierwsze dwie godziny są darmowe. Postój powyżej 2 godzin jest płatny – zryczałtowana opłata 5 zł za każdy dzień postoju. Postój w weekendy i święta również jest bezpłatny.

Miejmy nadzieję, że test wypadnie dostatecznie dobrze, a parking na stałe oddany zostanie do użytku.

 

przeczytaj też: 

Nowo otwarty parking w centrum – będą poprawki

Parking w centrum dopiero w przyszłym roku?

Darmowe przejazdy PKM – nie pomylcie wydruku!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. A zniecierpliwieni ponoć taksówkarze dalej blokują nam miejsca parkingowe przy lodowisku. Mają problem z wyobraźnią to wiemy. Teraz doszło im ogarnięcie kart wjazdowych na nowy postój. Ciężkie mają życie w tym mieście.