REKLAMA

Pierwsze urodziny dziecka to niezwykły moment dla rodziny i bliskich malucha. Zastanawiając się, jaki prezent na roczek wybrać, można sięgnąć do własnych doświadczeń lub podpytać rodziców małego solenizanta. Ich garść podpowiedzi może okazać się bezcenna przy wyborze upominku.

Prezent na luzie

Roczek to okazja inna niż chrzciny lub komunia. Mimo że uroczystość należy do bardzo ważnych, nie ma konieczności inwestowania w drogie prezenty. Nawet chrzestni nie powinni się czuć specjalnie zobligowani do szukania prezentów z górnej półki. Pierwsze urodziny to czas, który warto spędzić w gronie bliskich i osób zaprzyjaźnionych. Coraz bardziej aktywny maluch doceni towarzystwo, które lubi, jak również dekoracje okolicznościowe, które udekorują jego pokój lub rodzinny salon. Osoby, które nie do końca wiedzą, jaki prezent na roczek wybrać, mogą zainwestować w wystrój wnętrza. Girlanda urodzinowa, balony jednokolorowe lub w różnych kształtach z pewnością będą mile widziane.

Kreatywna zabawka

Pierwsze urodziny to ostateczne pożegnanie z okresem niemowlęcym. Jaki prezent na roczek będzie więc w dobrym tonie? Świetnie w tej roli sprawdzą się różnego rodzaju kreatywne zabawki. Można je znaleźć w sklepie Diabolo. To pobudzające wyobraźnię puzzle, składające się z kilku elementów, wibrujący baczek, bębenek do zabawy, lub klocki. Do niektórych z tych pomysłów maluch musi jeszcze dojrzeć, jednak jako roczniak już może powoli zapoznawać się z tym, jak działają. Osobną kategorię stanowią popularne pluszaki oraz samochodziki. Ważne, aby sprawdzić, czy upominek nie zawiera małych elementów, które podczas zabawy mogą stać się niebezpieczne.

Ogrodowe atrakcje

Jednym z pomysłów, jakie warto rozważyć, jest zakup zabawki do ogrodu lub do innych aktywności na zewnątrz. Większe elementy należy uzgadniać z rodzicami malucha. Mniejsze, jak konewka, koparka czy wiaderko z łopatkami mogą stać się idealnym dopełnieniem podwórkowej piaskownicy. Jaki prezent na roczek wybrać maluchowi, który będzie podróżował z rodzicami? Z pewnością przyda mu się duży, dmuchany jednorożec lub flaming do pływania, który jest jednocześnie bezpieczny dla dziecka. Za bardzo funkcjonalną nie tylko w domu, ale i podróży uchodzi mata piankowa. Łatwo ją złożyć nie wpływając na ciężar bagażu.

Zabawki i akcesoria dla dzieci muszą posiadać wszystkie wymagane atesty. Warto zainwestować w element bezpieczny, również ze względu na jego większą trwałość.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ