Mieszkanka Jaworzna znalazła 20.000 zł na stacji benzynowej

Co można znaleźć na stacji paliw? Zazwyczaj, co oczywiste paliwo, przekąski i płyny eksploatacyjne do naszych pojazdów. A co można znaleźć na stacji paliw, będąc jej pracownikiem? Np. 20.000 zł w gotówce!

REKLAMA

Właśnie taką kwotę znalazła kierowniczka jednej ze stacji paliw na jaworznickim odcinku autostrady A4.

W czasie służbowych zajęć pani Donata znalazła potężną ilość gotówki. Co więcej – w dwóch walutach! Nie namyślając się długo, o swoim znalezisku zawiadomiła policję. Pieniądze znalazłam w loży w bufecie na terenie stacji. Zauważyłam je dopiero za drugim razem, kiedy tam przechodziłam. Podejrzewałam, że pieniądze wypały komuś z kieszeni w czasie posiłkuopowiada pani Donata. 

 

Policjanci wykorzystali zapis z monitoringu stacji paliw i dzięki niemu ustalili, który z klientów mógł być właścicielem gotówki. I faktycznie, dzięki uczciwości pani Donaty i żmudnej pracy policji pieniądze wróciły do właściciela. Choć od chwili znalezienia gotówki minął niespełna miesiąc, komendant jaworznickiej policji osobiście podziękował pani Donacie. W jej ręce trafiły też drobne, okolicznościowe upominki. – Dziś gościmy nasza bohaterkę, która nam te pieniądze przekazała. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, przejęli je i zabezpieczyli. Kilka dni temu udało się nam ustalić właściciela pieniędzy. Mężczyzna pochodzi z Podkarpaciawyjaśnia aspirant sztabowy Michał Nowak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Jak zapewnia pani Donata – ani przez chwilę nie wahała się, co zrobić ze znalezioną gotówką. Jak sama dodaje – takie przekonania i wartości wynosi się z domu – nie widziałam innego rozwiązania. Wiedziałam, że to nie są moje pieniądze, szczęścia by mi nie dały – podsumowała znalazczyni.

Władysław Bartoszewski mawiał, że w życiu warto być przyzwoitym. A właśnie dzięki takiej postawie i przyzwoitości kwota ponad 20.000 zł wróciła do właściciela.

zobacz też: 

Pieniądze czekają na właściciela

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki