Obowiązkowy pomiar temperatury przy wejściu, dodatkowe zabezpieczenia antywirusowe dla załogi i zdalne środki komunikacji – z myślą o bezpieczeństwie pracowników TAURON Wydobycie i ruchu zakładów górniczych, dla zminimalizowania ryzyka zakażenia wirusem, spółka wdrożyła szereg przeciwwirusowych działań prewencyjnych i edukacyjnych.

Działania te były spowodowane obawami pracowników. Otrzymaliśmy w tej sprawie list pracownika Taruon Wydobycie:

REKLAMA

„Mamy rodziny i boimy się zarazić… Ludzie zjeżdżają na dół chorzy…

Sami mówią że się źle czują od kilku dni a mimo to nie idą do lekarza się przebadać… Jest nas na łaźniach bardzo dużo, na jedną łaźnie mniej więcej wchodzi na raz około 100 osób jak nie więcej,  na zjeździe w klatce ustawiamy się po 15 osób a są 4 piętra na jeden zjazd, w pulmanach (wagon do przewozu ludzi) jeździmy po 12 osób… Osoby dozoru nie reagują mimo że wiedzą że ktoś się źle czuje.

Nawet same osoby zjeżdżają z jakimiś objawami… może to tylko grypa, ale jeżeli nie !? a jeżeli to COVID-19 !?

Łaźnie nie są zachowane w czystości oraz nie są dezynfekowane…

Same karteczki o informacji ” myjcie ręce ” nie wystarczy…” 

W odpowiedzi komunikat Tauron Wydobycie:

W spółce działa ekspercki zespół kryzysowy powołany przez prezesa zarządu, który koordynuje nadzwyczajne działania związane z zapobieganiem wystąpieniu wśród pracowników koronawirusa.

Każda osoba wchodząca lub wjeżdżająca na teren Spółki od jutra będzie zobowiązana do poddania się pomiarowi temperatury ciała, który wykonają odpowiednio wyposażeni pracownicy służby ochrony przed wejściem na teren Spółki. Pomiar temperatury ciała dokonywany będzie za pomocą termometru bezdotykowego. Osoby odmawiające poddaniu się badaniu temperatury ciała oraz osoby z podwyższoną temperaturą nie będą wpuszczane na teren Spółki.

Komunikacja związana z profilaktyką jest prowadzona dla pracowników wielokanałowo, zarówno za pośrednictwem mediów elektronicznych takich jak intranet, mailing, telebimy, jak i poprzez rozwieszone w zakładach plakaty i materiały drukowane. Szczegółowe wytyczne dotyczące profilaktyki i zasad postępowania w przypadku wystąpienia objawów zarażenia wirusem są przekazywane na codziennych odprawach zespołów pracowniczych.

W organizacji spotkań wewnętrznych i zewnętrznych priorytetowo wykorzystywane są elektroniczne narzędzia komunikacji, w tym tryb wideokonferencyjny – tym samym ograniczono do niezbędnego minimum bezpośrednie spotkania większych grup pracowników.

Pracownicy biurowi mają możliwość pracy w trybie home office.

Na każdym z zakładów górniczych działają odpowiednio wyposażone punkty opatrunkowe i służby BHP gotowe do udzielenia całodobowo pomocy pracownikom, u których mogą wystąpić objawy zakażenia.

Klienci, kontrahenci i pozostali partnerzy biznesowi Spółki proszeni są o kontaktowanie się z firmą przede wszystkim ze pośrednictwem środków komunikacji na odległość np. mailowo, telefonicznie.

W zależności od rozwoju sytuacji, jeżeli będzie potrzeba, będą podejmowane dalsze środki zapobiegawcze.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Z tym pomiarem temperatury to tylko pozoracja jakiś działań , wszyscy wiedzą że okres inkubacji wirusa wynosi do 14 dni tak wiec można jeszcze nie mieć temperatury a mimo to zarażać. Może się okazać że w pewnej chwili zachoruje w jednym czasie 3/4 załogi i co wtedy ??????