O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Ciężkowicach

Pomimo, iż rogatki przy przejeździe kolejowym były otwarte, a sygnalizacja świetlna niezapalona, tuż przed pokonującym przejazd samochodem, wyłonił się pociąg trakcyjny. Przed tragedią kobietę uchroniła własna ostrożność.

REKLAMA

Na przejedzie kolejowym w ciągu ul. Ciężkowickiej, o mały włos doszłoby do tragedii. Tylko dzięki zachowanej ostrożności kierowcy samochodu osobowego nie doszło do najgorszego.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek 6 sierpnia na przejeździe kolejowym w Ciężkowicach. Pomimo iż rogatki przy przejeździe były otwarte, a sygnalizacja świetlna niezapalona, tuż przed pokonującym przejazd samochodem, wyłonił się pociąg trakcyjny.

Aż strach pomyśleć co mogłoby się stać, gdyby kobieta z nawyku nie zatrzymała się tuż przed torami by dodatkowo sprawdzić, czy na pewno może bezpieczne pokonać przejazd.

To nie pierwsza taka sytuacja w tym miejscu, gdy pociąg pokonywał przejazd kolejowy przy uniesionych w górze rogatkach i zgaszonej sygnalizacji świetlnej. W mediach społecznościowych nie raz publikowano materiały filmowe z kamer samochodowych rejestrujących niebezpieczne sytuacje, wynikających niekoniecznie z winy kierowców, choć takie również się zdarzały.

Uwięzione pomiędzy zamkniętymi rogatkami samochody, nieoświecona sygnalizacja czy niezamykające się rogatki to główne problemy całkowicie zautomatyzowanego przejazdu, którego w żaden sposób nie kontroluje człowiek.

Jak poinformował nas Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie Michał Nowak, jednostka otrzymała zgłoszenie dotyczące niebezpiecznej sytuacji oraz wszczęła czynności wyjaśniające. Mundurowi zabezpieczyli również materiał filmowy z monitoringu znajdującego się tuż przy przejeździe kolejowym.

W sprawie całego zajścia skontaktowaliśmy się z Rzecznikiem Prasowym PKP Polskich Linii Kolejowych. Po otrzymaniu odpowiedzi na zadane przez nas pytania opublikujemy ich stanowisko w tej sprawie.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby pomimo uniesionych rogatek i zgaszonej sygnalizacji, dodatkowo sprawdzali czy aby na pewno mogą bezpiecznie pokonać ten przejazd kolejowy.

Przeczytaj także:

Kierowca autobusu PKM stracił prawo jazdy bo wjechał na zamykający się przejazd kolejowy

Kierowca utknął na przejeździe kolejowym

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ