REKLAMA

Koduj z Gigantami wrzesień 2020

Bezpłatne, ogólnopolskie warsztaty programowania. Zapraszamy wraz z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Bezpłatne, ogólnopolskie warsztaty programowania. Zapraszamy wraz z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

„KODUJ Z GIGANTAMI” to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane w 54 miastach w Polsce, mające na celu promowanie idei programowania wśród młodych ludzi.

Już po raz drugi w Jaworznie dzieci i młodzież w wieku szkolnym będą mogli wziąć udział w darmowych warsztatach programowania, które odbędą się 19 września. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Jaworzna.

“KODUJ Z GIGANTAMI” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii przez młodych ludzi.

Warsztaty “KODUJ Z GIGANTAMI” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. Podczas nich, dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

W tym roku warsztaty odbędą się w sobotę 19 września w sali szkoleniowej Gigantów Programowania, mieszącej się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Rynku Głównym 17 w Jaworznie. Z uwagi na wyjątkową sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, oprócz warsztatów stacjonarnych, przewidziane są również interaktywne zajęcia online w małych grupach.

Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:

  • uczestnicy 7-9 lat: SCRATCH

  • uczestnicy 10-12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR

  • uczestnicy 13-15 oraz 16-18 lat: C#, VISUAL STUDIO

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału jest indywidualna rejestracja każdego uczestnika poprzez formularz zgłoszeniowy, a liczba miejsc jest ograniczona.

https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/KzgJaworzno

Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji, Prezydent Jaworzna oraz włodarze wszystkich miast, w których wydarzenie będzie się odbywać.

Honorowy Patronat:

Patronat medialny: jaw.pl

Organizator:

https://www.giganciprogramowania.edu.pl/

https://www.facebook.com/giganciprogramowaniajaworzno