Protest w sprawie wyroku TK przed Urzędem Miejskim w Jaworznie – transmisja

Protest w sprawie wyroku TK przed Urzędem Miejskim w Jaworznie rozpoczął się o 19. Przed magistratem zebrali się przeciwnicy wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który efektywnie zaostrzył prawo aborcyjne w Polsce.

REKLAMA

Transmisja poniżej.

https://www.facebook.com/jawpl/videos/455380905442006/

 

FOTO:

Strajk Kobiet – zdjęcia z przemarszu ulicami Jaworzna

 

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z Konstytucją przepis dopuszczający aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Więcej:

Koniec legalnej aborcji – Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok na kobiety

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

6 KOMENTARZE

 1. Posłanka Lewicy
  @JoankaSW
  w #RozmowaRMF: Nie zrównujmy zarodku i płodu z człowiekiem. Płód jest płodem. (…) Człowiek jest wtedy, kiedy się urodzi. Możemy mówić, że wtedy, gdy zaczyna bić serce, zaczyna się życie….

  No coz czyli dziolchy na marszu chca kary smierci dla dzieci… Przestancie jesc pigulki antykoncepcyjne, pic i palic, brac narkotyki od najlodszych lat…. Przestancie czekac z ciążą do 40 a macie duza szanse by rodzic zdrowe dzieci… Ja wien ze wam sie marzy „aborcja” do 9 miesiaca ciazy, ale czym Was to czyni? Potworami

  • „Nie chcemy zmuszać matek chorych dzieci do heroizmu, chcemy wypracować konsensus; już w przyszłym tygodniu chcemy się spotkać, żeby dodefiniować to co jest wadą letalną – zapowiedział w piątek poseł PiS, wiceszef komisji zdrowia Bolesław Piecha.”

  • Mówisz o tej głębokiej refleksji której nauczyli ich katecheci na lekcjach religii poświęconych przekazaniu jedynie słusznego światopoglądu? Też się dziwię że tyle lat a oni śmią mieć inne zdanie niż partia i kościół.
   No cóż nie wszyscy mogą być bezmyślnymi kibolami tak lubianymi przez PiS.