Każda kobieta chce czuć się piękna i wyjątkowa. Atrakcyjny wygląd to bowiem często podstawa dla zwiększonej pewności siebie oraz dobrego humoru, a i same zabiegi często przynoszą pozytywne wrażenia i uczucie relaksu. W prestiżowym salonie medycyny estetycznej, taki jak np. Oaza Urody z miasta Gdańsk, mamy pewność, że oferowane zabiegi, mające na celu poprawę naszej powierzchowności, zostaną przeprowadzone z odpowiednią dbałością i profesjonalizmem. Dowiedz się, na czym polegają takie zabiegi jak depilacja laserowa, lifting rzęs oraz endermologia LPG. 

Depilacje laserowa – pozbądź się niechcianych włosów 

REKLAMA

Depilacja laserowa to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet – choć oczywiście stosowany jest o wiele częściej w przypadku płci żeńskiej. Depilacja laserowa ma swoje korzenie już w latach sześćdziesiątych ubiegłego, XX wieku. Początkowo jednak efekty wykonywanych zabiegów nie przynosiły zadowalających rezultatów – trudno się jednak temu dziwić, jako że technologia nie była wówczas tak rozwinięta. Jednakże z czasem, dzięki intensywnym badaniom i stale rozwijającym się technikom doprowadziły do prawdziwego przełomu – usuwanie włosów z całego ciała stało się nie tylko bezpieczniejsze, ale i niezwykle skuteczne. 

Na czym polega zabieg depilacji laserowej? 

Na czym jednak polega niwelowanie włosów na ciele za pomocą depilacji laserowej? Podczas procedury laser wysyła energię, którą melanina (barwnik zawarty we włosach) absorbuje; prowadzi to do zniszczenia cebulek włosów. Brzmi groźnie? Absolutnie nie ma czego się obawiać – podczas zabiegu nie zostaje uszkodzona skóra, a jedynie włosy, których chcesz się pozbyć. Zanim jednak procedura dojdzie do skutku, warto odbyć konsultację ze specjalistą, który ją przeprowadza. Oceniony zostanie stan owłosienia oraz skóry. Opierając się na fototypie naszej skóry, dobiera się stosowaną technikę, ilość serii oraz moc lasera. Możliwa jest także tzw. próba laserowa, mająca na celu ocenienie jej skutków, w tym także możliwą reakcję alergiczną. W przypadku braku jej wystąpienia, możliwe jest przejście do właściwego zabiegu. Dioda lasera naświetla fragment skóry, z którego chcemy pozbyć się włosów. Niektórzy mogą odczuwać to jako kłucie lub swędzenie, szczególnie w przypadku posiadania skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień; wówczas możliwe jest zastosowanie żelu chłodzącego, aby owo uczucie zniwelować. Jednakże w większości sytuacji nie należy martwić się ewentualnym dyskomfortem. 

Depilacja laserowa najlepiej sprawdza się w przypadku włosów bardzo ciemnych. Wszystko to za sprawą melaniny, która w większych ilościach występuje właśnie w przypadku owłosienia czarnego. Podczas zabiegu możliwe jest pozbycie się aż 95% włosów; 5% stanowiących włosy poza fazą wzrostu mogą nie poddać się działaniu lasera i odrosnąć po jakimś roku od zabiegu. Trwały efekt można uzyskać po kilku seriach, od 4 do 6 zabiegów, które powtarza się co ok. 4-6 tygodni. Czas wykonania całej procedury może trwać od 10 do 45 minut. 

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej 

Każdy zabieg depilacji laserowej poprzedza konsultacja ze specjalistą – jest to bardzo ważne w kontekście naszego bezpieczeństwa. 

Niezwykle ważne podczas przygotowań do zabiegu jest powstrzymanie się przed opalaniem. Dotyczy to zarówno samoopalaczy, solarium, jak i klasycznego opalania. Opalona skóra może bowiem uczynić procedurę znacznie mniej skuteczną. Oprócz tego, na siedem dni przed zabiegiem nie powinno się także dopuszczać do pozbywania się naskórka – powstrzymaj się zatem przed peelingiem i stosowaniem leków powodujących złuszczanie. W przeciągu kilkunastu dni przed depilacją należy także zaprzestać stosowania wosku, depilatora i innych środków mających na celu tymczasowe pozbycie się włosów. Ważne jest również odstawienie leków i maści fotouczulających, zawierających witaminy A i C oraz retimole. Specjaliści radzą także, aby unikać niektórych ziół, takich jak dziurawiec i nagietek.  

Przeciwwskazania dla depilacji laserowej

Chociaż depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, istnieje kilka przeciwwskazań, które nie pozwalają na jego przeprowadzenie. Należą do nich m.in.: 

 • infekcja oraz stan zapalny skóry;
 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • niektóre choroby skóry, takie jak grzybica, łuszczyca;
 • nowotwór;
 • padaczka;
 • cukrzyca;
 • zaburzenia pigmentacji w skórze (bielactwo);
 • bliznowiec;
 • stosowanie maści z retinolem;
 • zaburzenie krzepliwości krwi;
 • jasny kolor włosów (nie reagują na laser).

Występujące przeciwskazania są przyczyną, dla której przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja ze specjalistą. 

Lifting rzęs – postaw na ozdobę swoich oczu

Długie i podkręcone rzęsy stanowią atut każdej kobiety. Nie każda z nas ma jednak szczęście posiadać okazałe rzęsy, a codzienne podkreślanie ich za pomocą makijażu może być męczące. Lifting rzęs stanowi doskonałe rozwiązanie. W przeciwieństwie do sztucznych rzęs, które czasami stosuje wiele kobiet, te doczepiane podczas zabiegu dają niezwykle naturalny efekt. 

Na czym dokładnie polega lifting rzęs? 

Podczas procedury specjalista stosuje na nasze rzęsy olek keratynowy. Keratyna jest włókienkowym białkiem, które naturalnie wytwarza nasz organizm. Dzięki niemu zyskujesz młody i świeży wygląd, a włosy i paznokcie są mocne i zdrowe. Lifting jest zatem przede wszystkim zabiegiem odżywczym, dzięki któremu Twoje rzęsy staną się długie i będą prezentowały się wyjątkowo pięknie. Najpierw specjalista nakłada środek, który pozwala na manipulację rzęsami, rozdziela je, oczyszcza oraz modeluje. Następnie na górną powiekę nałożony zostaje środek z keratyną, który chroni rzęsy przed uszkodzeniem. Następnie zostają one nawinięte na silikonowy wałek. Na sam koniec specjalista stosuje preparat, który utrwala rzęsy oraz preparat nawilżający. 

Przygotowania do zabiegu i przeciwwskazania

Lifting rzęs to procedura bezinwazyjna i nie wymaga ona żadnych specjalnych przygotowań. Wystarczy przyjść w umówionym dniu do gabinetu, najlepiej bez makijażu i spokojnie czekać aż zabieg zostanie wykonany. Trwa on średnio od 30 do 35 minut. 

Lifting rzęs jest procedurą bezpieczną, jednakże, jak każdy zabieg, wymaga konsultacji, która pomoże wykluczyć ewentualne przeciwskazania. Należą do nich: 

 • retinopatia cukrzycowa;
 • zaćma;
 • jaskra;
 • uczulenie na którykolwiek składnik wykorzystywany podczas zabiegu. 

Endermologia LPG – zadbaj o swoje ciało 

Endermologia LPG jest zabiegiem wynalezionym przez Louisa Paula Guitaya. Mężczyzna uległ wypadkowi motocyklowemu, po którym musiał poddać się długiej rehabilitacji, polegającej na masażach, które wygładzały blizny pokrywające jego skórę. To właśnie wtedy Guitay wpadł na pomysł stworzenia maszyny, która pracowałaby podobnie jak masażysta i jednocześnie przyspieszała cały proces rehabilitacyjny. Okazało się, że był to prawdziwy strzał w dziesiątkę –  wkrótce zaczęto używać urządzenia do leczenia blizn, a wkrótce również cellulit i inne skazy na skórze. Technika Guitaya została opatentowana w 1986 roku i została uznana za pierwszy, nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej. 

Na czym dokładnie polega endermologia LPG? 

Endermologia LPG zabiegiem prostym i nie trwa ona długo (w zależności od sytuacji od 30 do 35 minut). Przed przystąpieniem do zabiegu zakłada się specjalny kombinezon, który chroni skórę przed ewentualnymi podrażnieniami oraz pozwala zachować odpowiednią higienę Głowica maszyny, której używa się do przeprowadzenia zabiegu jest sterowana komputerowo i zastosowaniem odpowiednio dobranej intensywności. Maszyna składa się z ruchomych rolek oraz części ssącej. Podciśnienie, które wytwarza, sprawia, że skóra zostaje zassana i wymasowana przez rolki. Skóra jest mocno ugniatana we wszystkich kierunkach, co powoduje, że urządzenie działa też na głębokie warstwy i pobudza tkanki do regeneracji. Skóra staje się dzięki temu jędrna i odmłodzona. Zabieg powoduje także zwiększenie wytwarzania przez organizm kolagenu oraz elastyny.

Przygotowanie do zabiegu endermologii LPG

Przed poddaniem się zabiegowi endermologii LPG specjalista przeprowadza z nami konsultację, która ma na celu wykluczenie przeciwwskazań. Endermologia LPG nie wymaga specjalnych przygotowań, jednakże warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pomogą w bezpiecznym i skutecznym przeprowadzeniu procedury. Przede wszystkim należy być w pełni zdrowym – nawet niewielka infekcja może wpłynąć na efekty endermologii lub wręcz nie pozwolić na poddanie się procedurze. Niezwykle ważne jest także odpowiednie nawodnienie w dniu zabiegu. Na kilka dni przed endermologią należy również powstrzymać się przed złuszczaniem naskórka, np. przy pomocy mocnego peelingu. 

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii LPG

Chociaż endermologia LPG jest zabiegiem bezpiecznym, istnieje kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie: 

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • przyjmowanie leków na krzepliwość krwi;
 • choroby zakaźne;
 • nowotwór; 
 • duża ilość tłuszczaków;
 • przepuklina brzuszna;
 • infekcja i stany zapalne skóry;
 • egzema;
 • opryszczka;
 • żylaki;
 • stan zapalny naczyń krwionośnych;
 • podskórny inplant; 
 • trądzik różowaty. 

Przed zabiegiem należy skonsultować się z osobą przeprowadzająca zabieg, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. 

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki