Świąteczna atmosfera w Jaworznie. Na rynku stanęła choinka

Kiedy gościsz w naszych domach choinko zielona, wszystko lepsze i piękniejsze staje się dokoła. Jest zaklęta w twoich igłach jakaś moc krzepiąca, która grzeje nasze serca, jak promienie słońca.

Choinko, choinko z lasu zielonego, zawsze Cię witamy jak kogoś drogiego.

REKLAMA

Jaworznianie mogą już poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na jaworznickim rynku stanęła zielona, pięknie przyozdobiona choinka, która niesie ze sobą magiczny, świąteczny klimat.

Chyba nikt dziś nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez przystrojonego drzewka. Ubierając choinkę, wkraczamy jakby w lepszy, prawie czarodziejski świat świąt Bożego Narodzenia, który pamiętamy z dzieciństwa. Każda rodzina ma swoje wyjątkowe zwyczaje dotyczące ubierania drzewka, niektórzy stawiają na tradycyjne kolory inni natomiast cenią barwne ozdoby, o najróżniejszych kolorach i wzorach.

Żywa lub sztuczna, mała lub duża. Drzewko możemy ozdobić łańcuchami, bombkami na czubku założyć Gwiazdę Betlejemską oraz oświetlić ją różnobarwnymi światełkami.

Wcale nie musimy kupować różnych ozdób, wystarczy, że zrobimy je sami, wtedy nasza choinka będzie wyglądała jeszcze piękniej. Szczególnie piękne są żywe drzewka, które cudnie pachną lasem, a każda ozdoba na niej wygląda wyjątkowo.

Choinka nadaje domowi atmosfery i kojarzy nam się gównie z prezentami pod nią schowanymi. Drzewko przynosi nam wiele radości, miłości, zapachu lasu, który przynosimy do domu wraz z choinką. Zielone drzewko jest już tradycją w wielu rodzinnych domach, dlatego w naszych rękach, aby tę tradycję dochować.

A jak jest w Waszych domach? Żywa czy sztuczna? Ozdoby kupne czy wykonane własnoręcznie?


- REKLAMA -
Zewnętrzne linki