REKLAMA

W natłoku codziennych obowiązków często zdarza się, że zapominamy o sobie. Wiele kobiet wykonuje makijaż codziennie – pozwala on poczuć się nam pięknie i dodaje pewności siebie. Mimo tego, że wykonanie makijażu często zajmuje nam określoną ilość czasu, warto o nim pamiętać. Istnieją jednak triki, które pomagają skrócić wykonanie makijażu, pozwalając zaoszczędzić tak cenny dla nas, szczególnie rano, czas. Na czym skupić się podczas wykonywania codziennego makijażu? Jakich kosmetyków używać? Czy makijaż codzienny zawsze musi być identyczny? Podpowiadamy.  

Codzienny makijaż – jakich kosmetyków użyć? 

Rodzaj wykonywanego codziennie makijażu powinien zależeć głównie od naszego stylu życia, wykonywanych czynności oraz obowiązków, jakie są przed nami stawiane. Mimo różnych profesji, warto postawić przede wszystkim na umiar i minimalizm. Makijaż do szkoły i pracy powinien cechować się subtelnością. Wyzywający i zbyt ostry makijaż codzienny może nie być dobrze odebrany. Nie jest on wskazany również dlatego, że długotrwałe przebywanie w tak mocnym makijażu może powodować problemy ze stanem naszej skóry. Poza tym ciężki makijaż, już po kilku godzinach może nie wyglądać zbyt dobrze, szczególnie wtedy, gdy nie będzie on wykonany odpowiednio.  

Lepszą opcją jest więc wybór lekkiego makijażu, który ukryje drobne mankamenty oraz podkreśli zalety i atuty urody.  

Makijaż codzienny – czyli jaki? 

Obserwujemy, że obecnie zaczynamy malować się coraz wcześniej – już jako nastolatki sięgamy po kosmetyki kolorowe, których zadaniem jest podkreślenie naszych atutów i ukrycie niedoskonałości. Nie ma w tym nic złego, dopóki makijaż jest na drugim planie – pozostaje niewidoczny. Wówczas możemy narazić się na nieprzychylne spojrzenia nauczycieli czy wykładowców.  

Dobierając kosmetyki, warto wybierać produkty, które umożliwią wykonanie delikatnego makijażu, podkreślającego urodę. Sięgajmy więc po lekkie kosmetyki – korektory i podkłady, które ujednolicą cerę, nie obciążając jej. Jeśli Twoja cera nie potrzebuje kamuflażu i nie pojawiają się na niej widoczne zmiany, np. Trądzikowe, możesz całkowicie zrezygnować z podkładu lub wybrać krem BB lub CC, który dodatkowo nawilży skórę. Policzki muśnij delikatnym różem lub subtelnym bronzerem i rozświetlaczem, a oko podkreśl jasnymi cieniami w przygaszonych odcieniach, które zagwarantują naturalny efekt. Jeśli szukasz profesjonalnych kosmetyków, warto sięgać po te sprawdzonych marek. W sklepie GazeMee znajdziesz najwyższej jakości paletki – BPerfect Carnival XL Pro, BPerfect Carnival 3, Pretty Vulgar i BPerfect Clientele, któe zawierają cienie w kolorach idealnych do wykonania codziennego makijażu oka.  

Warto wspomnieć również o tym, że codzienny makijaż oprócz wizualnych aspektów, powinien być również trwały. Kosmetyki będziemy mieć bowiem na twarzy przez wiele godzin – często zdarza się, że makijażu nie zdążymy zmyć nawet przed wizytą na siłowni. Zwracajmy więc uwagę również na skład kosmetyków. Zawartość substancji, które mogą zapychać spowoduje pojawienie się zmian, które później trudno jest zwalczać.  

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ