Odstrzał dzików w Jaworznie Osiedlu Stałym pod samymi oknami bloków. Mieszkańcy, obawiający się o swoje życie i zdrowie, są niezadowoleni z „polowania” w środku osiedla.

REKLAMA

Odstrzał miał miejsce 20 stycznia w godzinach porannych:

Jak pisze czytelnik, do dzików strzelano pod samymi balkonami bloków, co nie podoba się jemu i innym mieszkańcom:

Już wcześniej podczas akcji odstrzału dzików mieszkańcy wyrażali niezadowolenie z „polowania” odbywającego się pod ich oknami, obawiając się o swoje życie i zdrowie. Urząd miejski tłumaczył, iż odstrzał zawsze odbywał się zgodnie z prawem, po wcześniejszym zgłoszeniu obecności dzików przez mieszkańców, przez wykwalifikowanych pracowników zewnętrznej firmy i przepisowym zabezpieczaniu terenu.

W przypadku wcześniejszych działań, były to akcje alarmowe, na zgłoszenie otrzymane przez jaworznickie służby od samych mieszkańców, nie było więc możliwości, aby z wyprzedzeniem zawiadomić lokatorów pobliskich bloków o odstrzale.


Dziki są już stałym gościem jaworznickich osiedli, szczególnie Osiedla Stałego. Miasto stara się zaradzić doraźnie zaradzić problemowi – jak kilka tygodni temu podawał Urząd Miejski w Jaworznie, celem odstrzału redukcyjnego, należy zgłaszać obecność dzików na osiedlach Powiatowemu Centrum Zarządzania Kryzysowego (numer kontaktowy to 32 618 18 90).

Co dalej z dzikami w Jaworznie? Urząd miejski odpowiada

foto/wideo: czytelnik

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Albo dziki albo cisza i spokój od wystrzałów. Niestety, inaczej się nie da. To zabrzmi brutalnie i „nieekologicznie” z mojej strony, ale tylko takie hałaśliwe eksterminacje mogą na dłuższą metę zniechęcić te zwierzęta do odwiedzania wybranych przez siebie miejscówek. A poza tym już od dawna było wiadomo, że wchodzenie dużych zwierząt do miast jest zjawiskiem nieuniknionym. Wiele krajów już to przećwiczyło.