REKLAMA

Chcąc odświeżyć mieszkanie, jedno pomieszczenie, a może wykonać całościową zmianę w domu w formie remontu – warto rozejrzeć się za odpowiednimi meblami w sklepie meblowym, który będzie posiadał artykuły spełniające nasze oczekiwania i wymagania.

Najpierw zaprojektuj! Style wnętrz

Decydując się na przemeblowanie swojego mieszkania warto najpierw dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i to, czego oczekujemy od danego pomieszczenia. W ten sposób będziemy wiedzieć, jakie meble do danej przestrzeni wybrać. Gdy już sporządzimy wstępną listę potrzeb, możemy zastanowić się nad konkretami – jaki styl chcemy wprowadzić w nasze wnętrza? Oto trzy najpopularniejsze style:

  • nowoczesny – charakteryzuje się dużą przestronnością, przejrzystością i prostotą. Wnętrza takie zazwyczaj są oszczędne w formie, stawiając na funkcjonalność, zamiast zbędnych dekoracji i zagracania przestrzeni. Styl nowoczesny nazywany jest często modernistycznym i nie jest tym samym, co styl współczesny – ten nawiązuje do tego, co w danej chwili jest najmodniejsze, styl nowoczesny natomiast nawiązuje do XX wieku. Głównymi cechami stylu nowoczesnego są: prostota i minimalizm, stonowana kolorystyka skupiająca się na takich kolorach jak biel, czerń, szarości i beże, geometryczne formy i proste, równoległe i prostopadłe linie.
  • skandynawski – należy do najbardziej popularnych stylów wnętrz w obecnym czasie. Cechuje się prostotą, oszczędnością w formie, a także przytulnością, Jest jednym z ciekawszych styli aranżacji wnętrz. W Polsce styl ten przyjął się bardzo dobrze przez podobieństwo w ilości słonecznych dni, jakie można obserwować w krajach skandynawskich i Polsce. Ilość światła jest we wnętrzach urządzonych w tym stylu bardzo ważna. Dlatego stawia się tutaj na białe ściany i drewno, a także królują tutaj proste formy. Biel w stylu skandynawskim to dominujący kolor, uzupełniony o stonowane kolory, takie jak szarości, czerń i beże i z akcentem jednego, intensywnego, kontrastującego koloru, jak np. żółty. Styl skandynawski to naturalne materiały – drewno, len i bawełna. Wygoda i komfort są tutaj priorytetem, a ozdobami są miękkie, futrzaste materiały – koce i poduszki.
  • klasyczny – ten styl jest ponadczasowy i nieśmiertelny. Styl klasyczny idealnie sprawdzi się dla osób, które nie lubią zmian. Raz urządzone mieszkanie w tym stylu, może pozostać bez zmian przez lata. Charakterystycznymi cechami tego stylu są: wysoka jakość i trwałość użytych materiałów, stonowane kolory (ciepłe brązy i beże), spójność (wnętrza w tym stylu spaja zazwyczaj jeden element, np. kolor lub materiał), dbałość o detale, symetria i proste formy.

Odpowiedni sklep meblowy

Mając już wszystko zaplanowane czas na wybór odpowiedniego miejsca, gdzie zakupić można wybrane meble do mieszkania. Sklep meblowy https://vivaldimeble.pl posiada w swojej ofercie wiele produktów, które pasują do wyżej wymienionych stylów. Wpasują się w każde wnętrza, pozwalając stworzyć unikalną przestrzeń.

Dobry producent mebli dba o wysoką jakość swoich produktów, a także gwarantuje wysoką funkcjonalność zaprojektowanych przez siebie mebli oraz wykorzystanie do produkcji materiałów najwyższej jakości.

Chcąc najpierw rozeznać się w ofercie rynku można odwiedzić w pierwszej kolejności internetowy sklep meblowy i przyjrzeć się meblom, jakie oferuje dany sklep czy producent. Wybierając w internecie nie tracimy czasu na dojazdy, ani nie chodzimy po często bardzo dużych sklepach w poszukiwaniu odpowiednich mebli, wszystkie mamy pod ręką – na stronie internetowej. Na takich stronach można otwierać wiele zakładek, dopasowując do siebie odpowiednie, wybrane przez nas meble, próbując wyobrazić sobie, jak będą prezentować się we wspólnym wnętrzu. Niektóre sklepy meblowe posiadają także możliwość porównywania wybranych mebli, a także wirtualną aranżację pomieszczenia, bardzo przydatną podczas wyboru takich produktów.

Sklep meblowy online to wygoda i oszczędność czasu. Ty wybierasz meble, a sklep je odpowiednio pakuje i dostarcza pod twoje drzwi. Tobie pozostaje zmontowanie mebli i ustawienie tam, gdzie sobie wymarzysz i gdzie będą spełniać najlepiej swoje zadanie.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki