REKLAMA

Gospodarowanie odpadami wymaga właściwego zarządzania. Tu z pomocą przychodzą dedykowane dla branży komunalnej programy komputerowe.

Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami muszą spełniać odpowiednie wymogi prawa, aby prowadzić swoją działalność zgodnie z przepisami. To nie tylko konieczność prowadzenia ewidencji, lecz też odpowiednia sprawozdawczość. Aby realizacja tych czynności mogła przebiegać efektywniej, zarządzanie gospodarką odpadami można wspierać z użyciem dedykowanych programów na komputery.

Oprogramowanie dla branży komunalnej

Przedsiębiorstwa działające w branży komunalnej, czyli zajmujące się odbiorem odpadów oraz ich przetwarzaniem, muszą pamiętać o właściwej dokumentacji swoich działań oraz o przekazywaniu odpowiednich pism do urzędów. Także odpowiedzialne są one za przygotowywanie pism dla swoich klientów i kontrahentów – dokumentów rozliczeniowych, faktur. Poza formalnościami firma prowadząca zarządzanie odpadami musi także gromadzić właściwe dane, między innymi o ciężarze i typie odpadów. Gdy dysponuje ona zapleczem do jego przewozu, wówczas również powinna ona zadbać o właściwe przygotowanie tras przewozu dla ich optymalizacji. Te wszystkie czynności może usprawnić odpowiedni program do gospodarki odpadami. Za pomocą tego typu oprogramowania można zintegrować w jednej bazie danych wszystkie kluczowe informacje, a dzięki dedykowanym narzędziom łatwiej realizować codzienne czynności branżowe. 

Programy do zarządzania odpadami – dostępne funkcje

Oprogramowanie umożliwiające zarządzanie gospodarką odpadami odpowiada na wszystkie potrzeby Przedsiębiorstw Gospodarki Odpadami. Odnosi się ono wtedy do kluczowych obszarów ich działalności, wspomagając procesy zarządcze oraz kontakty z klientami, kontrahentami oraz z urzędami. Za jego pomocą można także spełniać obowiązki związane z BDO.

Wśród funkcji dostępnych w programach do zarządzania odpadami znajdują się:

  • integracja z BDO – dla łatwiejszej ewidencji oraz sprawozdawczości
  • przygotowywane rozliczeń z gminami, podmiotami gospodarczymi – tworzenie raportów rozliczeniowych i generowanie faktur
  • identyfikacja RFID – za pomocą specjalnych czujników umieszczanych na pojemnikach dla uproszczonej ewidencji
  • przygotowywanie harmonogramów tras przejazdu – aby wybrać optymalne trasy i skrócić czas przejazdu
  • monitorowanie pojazdów komunalnych – informacje o aktualnym położeniu pojazdów, realizacji zaplanowanej trasy
  • ważenie pojemników na odpady – w celu łatwiejszego zebrania informacji o ich parametrach

W zależności od wybranego typu programu może on oferować również dodatkowe funkcjonalności.

SOTEKO – program stworzony dla Przedsiębiorstw Gospodarki Odpadami

System obsługi transportu i gospodarki odpadami SOTEKO został opracowany specjalnie po to, aby wspomagać działalność Przedsiębiorstw Gospodarki Odpadami. SOTEKO jest systemem modułowym, wykorzystującym pełną gamę funkcji, za pomocą którego możliwe jest prostsze prowadzenie czynności w każdej firmie zajmującej się odpadami. Można dopasować go do skali działalności mniejszych i dużych Przedsiębiorstw Gospodarki Odpadami odbierających różne typy odpadów.

Program wspierający zarządzanie odpadami SOTEKO oferuje swoim użytkownikom dostęp do wielu funkcjonalności branżowych, w tym do integracji z BDO, co znacznie ułatwia spełnienie nowego obowiązku ewidencyjnego i sprawozdawczego nałożonego na przedsiębiorstwa. Możliwość korzystania z funkcji monitorowania pojazdów w czasie rzeczywistym dodatkowo usprawnia prowadzenie prac transportowych dotyczących przewozu odpadów.

Dokładne informacje o programie można znaleźć na jego stronie internetowe https://soteko.pl/

Podsumowanie

Teraz również przedsiębiorstwa, których specjalnością jest zarządzanie gospodarką odpadami, mogą korzystać z dedykowanych dla nich rozwiązań informatycznych. Wyposażony w szeroką paletę funkcji program do gospodarki odpadami może znacznie uprościć prowadzenie codziennych czynności, oszczędzając przez to czas potrzebny na ich realizację, zmniejszając ryzyko błędów, a przez to redukuje koszty dotyczące działalności. 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement