REKLAMA

17. lutego w Przedszkolu Miejskim nr 17 w Jaworznie – Szczakowej dzieci wspólnie świętowały Światowy Dzień Kota. Tego dnia przedszkolaki zapoznały się z kocimi zwyczajami, sposobem ich pielęgnacji i poznały wiele ciekawostek z życia naszych czworonożnych przyjaciół.

Przy tej okazji nie mogło zabraknąć atrakcji dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki wspólnie przypominały sobie ulubione kotki – postacie z bajek, razem śpiewały i tańczyły przy piosenkach, których bohaterami były koty, a także brały udział w wesołych konkursach takich jak: który kotek szybciej złapie myszkę, picie mleka z miseczki, nawijanie kłębka wełny, karmienie kotka złowionymi rybkami, uzupełnianie postaci kota brakującymi elementami, czy rozwiązywanie zagadek.

Zadania te dostarczyły dzieciom wiele radości i wyzwoliły w nich ducha rywalizacji, a ochotnicy biorący udział w zawodach, mogli liczyć na gorący aplauz i doping od swoich kolegów i koleżanek.

Poza wyśmienitą zabawą, celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia zwierząt w życiu człowieka, jak również budzenie sympatii do nich. Ten dzień był pełen wrażeń i pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.
Dominika Kmiotek

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki