Kiedy zamontować osłonę dachów przeszklonych?

REKLAMA

Podobnie jak stosowanie osłon na zwykłych oknach, także osłona dachów przeszklonych ma określone cele. Najczęściej wybierana jest ona jako osłona dachów w ogrodach zimowych, ponieważ to właśnie tam regulacja dostępu światła słonecznego ma bardzo duże znaczenie.

Rosnące w ogrodach zimowych rośliny wymagają właściwych warunków – nasłonecznienia i temperatury. Stąd też przez zastosowanie osłon możliwe jest wtedy dopracowanie ich tak, aby były one najbardziej sprzyjające.

Oczywiście, warto też wskazać, że osłona dachów przeszklonych ma także inne zastosowanie, co powoduje, że często montowana jest nie tylko w przeszklonych ogrodach.

Zastosowanie osłon dachów przeszklonych:

  • zmniejszają odblaski słoneczne

  • redukują poziom nasłonecznienia i nagrzewania się budynku

  • zapewniają większy poziom prywatności

Konstrukcja osłon dachów przeszklonych

Do wykonania osłony dachów przeszklonych stosuje się różne materiały. Najczęściej mają one formę rolet, które zaciągane są na przeszklenie, ale dostępne są także materiały o innych typach, na przykład harmonijkowe.

Stosowane do wykonania osłony tkaniny mogą być też dodatkowo podklejane z wykorzystaniem materiałów blokujących promienie słoneczne, by zapewniły jeszcze lepsze zaciemnienie wnętrza.

Aby osłona dachów przeszklonych była łatwa w obsłudze. Do wyboru są systemy obsługiwane ręcznie, na przykład systemami linek, ale również można zdecydować się na osłonę zautomatyzowaną, która działa po naciśnięciu tylko jednego przycisku. Dodatkowo osłona dachów przeszklonych może być też połączona z systemem automatyki pogodowej czy z czujnikiem zmierzchu.

Gdzie zamówić osłonę na przeszklony dach?

Wykonanie dachu przeszklonego jest dużym wyzwaniem, ponieważ konstrukcja ta musi być dopracowana w najmniejszych detalach, by być bezpieczna, ale też estetyczna. Podobnie jest wtedy, gdy konieczna jest osłona dachów przeszklonych. Właśnie dlatego warto zdecydować się wtedy na fachowców, którzy mogą zapewnić kompleksową obsługę.

Z ofertami firm, które wykonują osłony dachów przeszklonych, można zapoznać się bliżej już teraz na ich stronach w internecie. Warto wybrać dobrego wykonawcę, aby osłona dachów przeszklonych była nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna i wytrzymała.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki