REKLAMA

 

 

Ślub to najważniejszy dzień w życiu kobiety. Każda panna młoda chce wyglądać najlepiej jak się da. Stylizacja panny młodej to nie tylko suknia, makijaż, dodatki, ale również bukiet. Dziś bukiet ślubny to swego rodzaju małe dzieło sztuki, dlatego każda z florystek stara się stworzyć kompozycję na najwyższym poziomie, dopasowaną do oczekiwań panny młodej. Klasyczne, okrągłe w stylu boho… Możliwości jest wiele. Jak więc prezentują się trendy florystyczne na sezon ślubny 2021? Oto nasze zestawienie.  

Bukiet a sylwetka panny młodej 

Bukiet powinien być dopasowany nie tylko do stylizacji panny młodej, ale również do jej sylwetki. Kompozycja ślubna może bowiem umiejętnie zatuszować mankamenty sylwetki. Najważniejsze – bukiet powinien być proporcjonalny. Paniom o niskim wzroście poleca się małe bukiety, a osobom bardziej postawnym – większe kompozycje.  

Kwiaty są niezwykle ważne, jeśli chodzi o kwestie dekoracji. Coraz częściej jednak panny młode decydują się na wstążki materiałowe, które dodane do ślubnej wiązanki nadają jej charakteru. Wstążki do kwiatów sprawią, że całość będzie wyglądać niezwykle stylowo.  

Jedną z kwestii, na którą również należy zwrócić uwagę jest papeteria ślubna. Rosnącą popularnością cieszą się dziś zaproszenia ślubne nowoczesne i zaproszenia ślubne złocone. Może będą również pasować do Twojego stylu wesela? 

Jak wybrać bukiet ślubny? 

Dwa pytania, które często zadają sobie Panny Młode podczas planowania ślubu: Jak wybrać bukiet ślubny? Jakie są różne rodzaje bukietów? Dla osób, które nie planują ślubu, wszystkie bukiety wydają się być w zasadzie takie same. To po prostu układ kwiatów przewiązanych wstążką, prawda? W rzeczywistości, nie wszystkie bukiety kwiatów są tworzone równe! Istnieje wiele różnych stylów, które mogą być przypisane do bukietu ślubnego, w zależności od kształtu bukietu ślubnego i rodzaju użytych kwiatów. To do Ciebie należy decyzja, który styl bukietu ślubnego będzie pasował do Twojej sukni ślubnej i stylu ceremonii ślubnej.   

Róże i piwonie sprawdzają się w okrągłych bukietach ślubnych, podczas gdy Panny Młode, które chcą skupić się na zieleni, mogą wybrać styl kaskadowy lub wiązankę na bardziej efektowną uroczystość lub bukiet ręcznie wiązany, który pięknie pasuje do ceremonii w ogrodzie na świeżym powietrzu lub wesela w stylu rustykalnym.  

Jakie są różne rodzaje bukietów? 

Istnieje wiele różnych rodzajów bukietów ślubnych – od bukietów z pojedynczą łodygą z jednym rodzajem kwiatów, do przepełnionych aranżacji. Wraz z rosnącą popularnością różnych stylów ślubnych na przestrzeni lat pojawiają się nowe trendy w bukietach ślubnych, jednak istnieje kilka sprawdzonych i prawdziwych faworytów, które powtarzają się w każdym sezonie ślubnym. Od klasycznych, okrągłych bukietów ślubnych po stylowe, kaskadowe aranżacje, wybór, którego dokonasz będzie prawdopodobnie dopełnieniem formalności Twojej uroczystości, a także motywu przewodniego ślubu i miejsca wesela.  

Ważne, by bukiet ślubny dobrać do swoich potrzeb i preferencji, stylu wesela oraz sukni. Wówczas wszystko będzie wyglądało harmonijnie i unikniemy niepotrzebnego przepychu.  

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki