Na przejściu dla pieszych sugerowany Moon Walk

Na pierwszy rzut oka normalny i standardowy. Jednak ma coś w sobie, jest wyjątkowy i nietypowy. Przy ulicy Podwale przy przejściu dla pieszych stoi znak informujący pieszych, iż przez to przejście przechodzimy inaczej niż zwykle, bo ……… idąc do tyłu.

REKLAMA

Jak prawidłowo pokonać to przejście sprawdza nasz reporter Michał Kirker. 

Jak wszyscy wiemy przejście dla pieszych to nic innego jak powierzchnia jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przeznaczona do przechodzenia przez pieszych, która oznaczona jest odpowiednimi znakami drogowymi.

Na przejściach dla pieszych ruch może być regulowany na różne sposoby, na przykład za pomocą sygnalizacji świetlnej, znaków informacyjnych pionowych, czy też poziomych, które zwane są inaczej zebrą, czy na niektórych drogach uprzedza je znak ostrzegawczy. Są i znaki aktywne animowane.

Jedno jest pewne, wszystkie znaki stosowane są dla bezpieczeństwa pieszych na drogach. Informują kierowców o miejscu, w którym piesi mogą przechodzić po drodze, przypominając im o konieczności zachowania ostrożności. No na tym przejściu zachowajmy nadzwyczaj wyjątkową ostrożność.


 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ