Rowerzystka trafiła do szpitala po wypadku rowerowym na Velostradzie. Do zdarzenia doszło 10 kwietnia około południa w tunelu pod Trasą Śródmiejską.

REKLAMA

Z nieustalonych dotąd przyczyn, rowerzystka poruszająca się po velostradzie doznała poważnych złamań i uszkodzeń ciała. Przybyli na miejsce policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała poszkodowaną do szpitala.

Kobieta na miejscu była w tak złym stanie, że nie rozpytano jej w związku z wypadkiem. Policjanci nie byli również w stanie wykonać profilaktycznego badania trzeźwości, tak więc pobrano w szpitalu próbkę krwi do badania.

To nie pierwszy wypadek rowerowy w tym miejscu. Do tej pory wielu rowerzystów zwracało uwagę na ten niebezpieczny odcinek. Do tej pory oprócz dodatkowego oznakowania nie zaproponowano innego rozwiązania mającego na celu naprawę feralnego odcinka.

Policjanci będą prowadzić postępowanie wyjaśniające w tej sprawie oraz zapowiadają dogłębną analizę, aby takie sytuację już się nie powtarzały.

To bardzo zły znak, że na nowej autostradzie rowerowej, która powstała, aby ruch rowerowy był bezpieczny dochodzi do takich wypadków.

Velostrada, czy są na niej niebezpieczne fragmenty?

View Results

Loading ... Loading ...

W ankiecie prowadzonej przez jaw.pl w 2019 roku na ponad tysiąc głosów 45% ankietowanych wskazało odpowiedź, ze na Velostradzie są miejsca w których trzeba zachować ostrożność. 23% ankietowanych wskazało odpowiedź że znajdują się na niej niebezpieczne fragmenty.

Wypadek na Velostradzie

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki