REKLAMA

Osiem godzin dziennie w pozycji siedzącej to duże obciążenie dla organizmu, dlatego, aby poprawić efektywność pracowników, warto zapewnić im optymalne warunki do wykonywania obowiązków zawodowych. Ważna jest odpowiednia przestrzeń pozwalająca na pełne skupienie oraz swobodne przemieszczanie się między stanowiskami, jak również niezbędne sprzęty zarówno do pracy, jak i te poprawiające komfort odpoczynku podczas przerwy. Sprawdź ofertę Merxu przygotowaną z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą zadbać o higienę pracy swojej kadry.

Przyjazne wnętrze biura

Przestrzeń biurowa powinna być przestronna oraz odpowiednio wentylowana, aby nie dopuścić do przegrzania stanowisk. Temperatura uznawana za odpowiednią wynosi 18 stopni Celsjusza. Przepisy BHP z jednej strony mówią o ochronie przed nadmiarem gorąca słonecznego, a z drugiej o konieczności zapewnienia odpowiedniego oświetlenia. Naturalne światło jest niezwykle istotne i poprawia komfort pracy, jednak w sytuacji niedostatecznego nasłonecznienia warto zadbać o odpowiednie lampy LED. Oświetlenie przekłada się na wygodę widzenia pracownika, a co za tym idzie, ułatwia wykonywanie obowiązków, zwiększa wydolność i efektywność, a także pozytywnie wpływa na nastrój i nastawienie do pracy.

Ważny jest rozkład luminacji w otoczeniu, czyli współczynnika odbicia światła od powierzchni. Zrównoważony będzie pozytywnie wpływać na ostrość widzenia oraz sprawność funkcji ocznych. Nie bez znaczenia jest także poziom natężenia światła wpływający na szybkość oraz wygodę dostrzegania i wykonywania określonych zadań wzrokowych.

Wyposażenie, które sprzyja pracownikowi

Mimo, że pracę biurową uważa się powszechnie za lekką i bezpieczną – złe warunki w biurze prowadzą do wielu schorzeń zawodowych, takich jak żylaki, choroby kręgosłupa, choroby oczu i migreny. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia organizacja stanowiska pracy, szczególnie ergonomiczny fotel i odpowiedniej wielkości biurko, a także przystosowany ekran monitora, najlepiej pokryty warstwą anty-odbiciową.

Platforma zakupowa Merxu została stworzona z myślą o przedsiębiorcach. Dzięki niej, w jednym miejscu możesz zakupić kompletne wyposażenie biur bez wychodzenia z domu. Znajdziesz tam takie sprzęty jak niszczarki, infokioski, różnego rodzaju przewody i kable, myszki do komputera, słuchawki czy wentylatory, czyli wszystko to, co wspiera codzienną pracę. Ale także pełne wyposażenie biurowej kuchni wraz z kuchenkami mikrofalowymi i ekspresami do kawy, sprzyjające odpowiedniemu odprężeniu.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki