Sprawą dwójki bezdomnych z Jaworzna Podłęża, na których obecność skarżą się mieszkańcy dwóch tamtejszych bloków, zajęli się reporterzy Uwagi TVN-u.

REKLAMA

Przypomnijmy. Pod koniec maja, w wyniku skarg mieszkańców Podłęża, na portalu jaw.pl ukazał się materiał na temat bezdomnych koczujących na klatkach schodowych bloków przy alei Piłsudskiego.

Temat nie był nowy – jak mówili mieszkańcy, bezdomni, mężczyzna i kobieta podający się za matkę i syna, pojawili się tam ponad rok temu. Para śpi, je, wydala, śmieci, a przy tym zakłóca mir domowy mieszkańców dwóch bloków nr 60 i 76. Mieszkańcy czują się przez nich wręcz terroryzowani.

Interwencje w spółdzielni, na policji, straży miejskiej czy MOPS-ie nie pomogły rozwiązać sytuacji –  instytucje okazały się jednak bezsilne. Częścią problemu jest to, że bezdomni pomocy wcale nie chcą – oferowano im m.in. możliwość zamieszkania „u księży” na Osiedlu Stałym, którą to propozycję odrzucili. Impas cały czas więc trwa.

Około miesiąca po publikacji naszego materiału, sprawą zainteresowała się Uwaga TVN-u. Z reportażu dowiadujemy się, że dwójka bezdomnych miała mieć w przeszłości mieszkanie na sąsiednim osiedlu, z którego zostali wyrzuceni z związku z zadłużeniem lokalu.

Dodatkowo, MOPS zaoferował parze, do czasu rozpatrzenia wniosku o przyznanie mieszkania, pokój, gdzie mogliby normalnie się umyć i zjeść. Ci jednak jak na razie nie zdecydowali się na przy jęcie tego rodzaju pomocy.

Materiał Uwagi dostępny jest TUTAJ.

Bezdomni terroryzują mieszkańców bloków na Podłężu — służby bezradne

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement