REKLAMA

Decyzja o podjęciu kredytu nie jest łatwa i niejednokrotnie wiąże się z wieloma formalnościach i wymogami, z jakimi musimy się zmierzyć. Istotna kwestie w uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej odgrywa źródło uzyskania dochodu. Co w przypadku, gdy nasze dochody pochodzą z pensji wypłacanej poza granicami naszego kraju?

Kredyt na dochody z zagranicy wcale nie musi być trudny do zdobycia, szczególnie w przypadku, gdy osoba chcąca podjąć pożyczkę gotówkową, prace poza granicami naszego kraju traktuje w charakterze dorywczym i najczęściej długość pobytu w celach wykonywania usług wynosi kilka miesięcy pieniadzezagranica.pl.

 

  • Kredyt gotówkowy a zarobki w obcej walucie
  • Jak uzyskać kredyt dla osób zarabiających poza granicami kraju
  • Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą

Kredyt gotówkowy a zarobki w obcej walucie

Polacy niejednokrotnie poszukują dodatkowych form zarobkowych lub decydują się na cykliczne podróże poza granice kraju w celach powiększenia swoich dochodów. Wiele osób korzystając z takich możliwości, zdaje sobie sprawę, że wynagrodzenie, jakie otrzymają, będzie znacznie wyższe od tego, które do tej pory zarabiali w ojczyźnie. Nie zawsze w porównaniu jeden do jednego suma pozyskanych funduszy jest większa, jednak kurs i późniejsze przewalutowanie na złotówki pokazuje niejednokrotnie, że miesięczny zarobek chociażby w Anglii czy Norwegii, będzie o wiele większy, otwierający nowe perspektywy, do tej pory niedostępne dla przeciętnego pracownika.

Czy w takim przypadku kredyt na dochody z zagranicy jest możliwy do uzyskania i czy wiąże się z dodatkowymi formalnościami i wymogami, jakie musielibyśmy spełnić, aby go otrzymać kredyt na dochody z zagranicy – http://pieniadzezagranica.pl/? Droga do otrzymania kredytu gotówkowego opierającego się na finansach pozyskanych z pracy zagranicznej jest dużo dłuższa i trudniejsza, niż w przypadku tradycyjnego kredytu na podstawie umowy o pracę zawartej w Polsce. Zdecydowanie częściej bank daje kredyt osobom, które zarabiają w powszechnie przyjętej walucie przez większość państw, czyli euro, dlatego na naszą korzyść na samym starcie przemawia zatrudnienie w firmie znajdującej się na terenie Europy. Dużo trudniej będzie, jeżeli nasze zarobki będziemy rozliczać w dolarach lub innej walucie obcej.

 

Jak uzyskać kredyt dla osób zarabiających poza granicami kraju

W pierwszej kolejności ubiegając się o kredyt dla osób pracujących za granicą, warto, abyśmy dokładnie sprawdzili, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania i wszelkie prowizje wynikające ze spłaty takiego kredytu. Niejednokrotnie banki w celu zabezpieczenia podnoszą RRSO w przypadku kredytów złotowych branych na zarobki pozyskane z pracy wykonywanej za granicą. Aby otrzymać kredyt, będziemy musieli przedstawić nieco więcej dokumentów niż w przypadku standardowej procedury.

Ważne jest, żeby umowa o pracę, którą przedstawimy w banku w celu poświadczenia uzyskiwania stałych dochodów, była przetłumaczona przez tłumacza przysięgłego. Podobnie jak w przypadku każdego innego kredytu wykazać musimy nasze zobowiązania finansowe wynikające z konieczności opłacenia rachunków i prowadzenia gospodarstwa domowego. Bank sprawdzi również naszą historię kredytową i poprosi o przedstawienie zaświadczenia o legalności podjętej pracy, oraz informacji o braku zaległości wynikających z niepłacenia należytych podatków.

Kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą

Niestety uzyskanie kredytu hipotecznego jest znacznie trudniejsze. W przypadku kredytów hipotecznych zdecydowanie szybciej zgodę otrzymają osoby pracujące dla polskich firm, które świadczą swoje usługi poza granicami kraju, jednak przelewy wykonują w polskiej walucie.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki