Szymon Cichoń zgłosił swój projekt w tegorocznej edycji konkursu „Mój pomysł na biznes”. Organizatorem konkursu była Jaworznicka Izba Gospodarcza.

REKLAMA

Szymon Cichoń jest uczniem 3 klasy Technikum Energetycznego, na kierunku technik mechatronik, wchodzącego w skład CKZiU w Jaworznie. Ma 17 lat, pochodzi z Jaworzna, gdzie wciąż mieszka. Interesuje się samochodami, rowerami (zarówno naprawą, jak i jazdą) i fotografią. Lubi układać kostki Rubika, grać w szachy oraz siatkówkę. Wolne chwile spędza majsterkując.

Szymon Cichoń

Ela Bigas: Jaki zaproponowałeś pomysł na biznes?
Szymon Cichoń: Moim pomysłem na biznes jest kupno starych, zepsutych, używanych rowerów na portalach ogłoszeniowych, a następnie ich naprawa, regulacja i wymiana potrzebnych części oraz sprzedaż. W przyszłości chciałbym otworzyć własny serwis rowerowy.

Jakie twoim zdaniem twój projekt ma mocne strony, które pozwoliłyby go z sukcesem zrealizować?
Wiele osób korzysta z rowerów, jako bardziej ekologicznego, zdrowszego i czasami szybszego środka transportu, co powoduje duże zainteresowanie tego typu pojazdami, toteż sprzedawane przeze mnie egzemplarze szybko znajdywałyby nabywcę. Ponadto na portalach ogłoszeniowych można znaleźć mnóstwo tanich rowerów, które stanowią dla mnie pewnego rodzaju surowiec, więc o ten aspekt nie muszę się martwić. Rowery wymagają czasami naprawy, konserwacji lub regulacji niektórych elementów, toteż mój serwis rowerowy miał by sens bytu, tym bardziej, że niektóre serwisy nie przyjmują rowerów starych lub nie zakupionych w pobliskim sklepie.

Czy twoje plany zawodowe zmierzać będą do realizacji tego pomysłu?
Pomysł ten uważam za zajęcie dodatkowe, a nie główne źródło utrzymania. Gdybym założył serwis rowerowy mogłoby to ulec zmianie, jednak nie potrafię dzisiaj tego określić.

Jakie cechy powinien mieć twoim zdaniem dobry menadżer? Czy ważna jest ciekawość świata, otwarty umysł a nade wszystko odwaga w realizacji nawet najdziwniejszych zamierzeń?
Dobry menadżer moim zdaniem powinien przede wszystkim być otwarty na wszelkie propozycje współpracy, pomocy, innego rozwiązania, jednakże musi również wiedzieć jaki jest cel jego działań i w jaki sposób chce go osiągnąć. Ciekawość świata jest też bardzo ważna, zmusza do szukania nowych ścieżek, a także rozwoju. Otwarty umysł może ułatwić pracę i współdziałanie, z pewnością nie powinniśmy ślepo podążać wedle swojego planu, ale brać pod uwagę także inne bodźce. Nie można być menadżerem bez odwagi, gdyż właśnie ona pozwala nam na stawianie kolejnych kroków, podejmowanie decyzji, które wiążą się z pewnym zagrożeniem.

Po jakim warunkiem wszystko jest twoim zdaniem możliwe?
Chęci i upór w dążeniu do celu są według mnie najważniejsze, bez nich będziemy stać w miejscu, albo nawet zaczniemy się cofać i nie osiągniemy w życiu tego, o czym marzymy.

Dziękuję za rozmowę, życzę powodzenia w realizacji zamierzeń
Ela Bigas

„Uważam wolność w działaniu i samorozwój za bardzo istotne cechy” – rozmowa z Dominikiem Mikuszewskim

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki