Znicze szklane są bardzo chętnie wybierane na grobowce. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że elegancko się prezentują i są mniej podatne na okopcenie niż znicze plastikowe. W dodatku uchodzą za bardziej ekologiczne, gdyż nadają się do recyklingu i nie zanieczyszczają środowiska tak, jak odpady z tworzyw sztucznych.

Ich urok polega też na tym, że występują w wielu wariantach do wyboru. Dziś porównujemy dwie główne wersje szklanych zniczy – zalewane i na wkład. Które są lepsze?

Znicze szklane zalewane 

To jedna z propozycji, które są znane od dawna. Dzisiaj jednak wydaje się, że tracą na popularności względem zniczy na wkład. Wynika to zapewne z faktu, że wiele osób traktuje je jako znicze jednorazowe. Ale czy na pewno?

Znicz szklany to taki, w którym doszło do rozlania wosku wewnątrz i w zatopienia w tej masie knota jeszcze zanim całość zastygła. Wosk ma więc maksymalną powierzchnię i pierwotnie, przy pierwszym odpaleniu pali się całkiem długo. Jednak w takiej sytuacji jest bardziej prawdopodobne, że dojdzie do okopcenia ścianek i znicz nie będzie się nadawał do dalszego użytkowania. Problemem może być też usunięcie resztek wosku z wnętrza świeczki. Zazwyczaj powstają tam zacieki, które po zastygnięciu ciężko zlikwidować.

Niebywałą zaletą zniczy szklanych w tej odsłonie jest ich niska cena oraz waga. Przez to, że są zalewane, są cięższe i bardziej odporne na działanie wiatru.

Znicze szklane z wkładami

To obecnie jedne z najchętniej kupowanych dekoracji nagrobnych. Znicze szklane https://zniczefenix.pl/znicze-szklane/ nadają się do długotrwałego stosowania, ponieważ w zamyśle wystarczy tylko wymieniać w nich wkłady. Te, umieszczane są w plastikowych obudowach, co uniemożliwia rozlewanie się wosku i zabrudzenia wnętrza świeczki.

Możesz zatem zainwestować w droższy znicz, ponieważ wiesz, ze będzie on zdobił mogiłę przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. Nierzadko udaje się zachować np. świece w kształcie choinek w tak dobrej kondycji, że po umyciu wodą i mydłem nadają się do ponownego użytku za rok. To czyni je nie tylko pięknymi i wydajnymi ozdobami, ale też przyczynia się do zmniejszenia ilości szkodliwych odpadów.

Zastanawiasz się zatem, czy lepiej wybrać szklane znicze zalewane czy znicze na wkład? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi, ale na pewno większy wybór czeka na osoby, które decydują się na drugą opcję. W tej grupie produktów są znicze okolicznościowe, np. świąteczne oraz uniwersalne całoroczne z gustownymi nadrukami i tłoczeniami.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki