Mocny heavy metalowy koncert w wykonaniu Chase The Angel w Klubie Relax już za tydzień

Chase The Angel w Klubie Relax zagra swój koncert już w piątek 13 maja o godzinie 19:00. Będzie to pierwszy koncert z prawdziwego zdarzenia tego chrzanowskiego zespołu o wielkich aspiracjach.

fot. FB Chase the Angel
REKLAMA

Chase The Angel to 5-osobowy zespół z Chrzanowa, który powstał na przełomie 2019 i 2020 roku. Grają muzykę własnego autorstwa, a każdy z utworów posiada swoją własną unikatową historię, teksty oraz riffowe granie, połączone z oldschoolową sekcją rytmiczną odzwierciedlającą charakterystykę ich dynamiki oraz mocnego brzmienia. Wszystko dopełnione jest charyzmatycznym wokalem.

Powstali z inicjatywy Filipa Sikory, który chciał tworzyć własną muzykę, dlatego zebrał osoby, które odważyłyby się stworzyć coś nowego. Każdy grał w innym zespole i dzięki tej mieszance powstał Chase The Angel. Sam Filip również dla dobra projektu zamienił perkusje na gitarę, gdyż miał swoją wizję zespołu w klimatach rock’n’rolla, gdzie dominować będzie brzmienie gitary.

Fani mogą zdecydowanie spodziewać się mocnego rock’n’rollowego brzmienia, podchodzącego pod heavy rock czy heavy metal. Co prawda utwór z ich teledysku jest tym, o lżejszym brzmi, to jednak skupiają się na tym, aby ich muzyka była rzeczywiście mocna i dominująca.

Jak wszystkie zespoły, które rozpoczynają swoją przygodę sceniczną, także i Chase The Angel mają swoich idoli, na których się wzorują. Zespoły Iron Maiden czy Megadeth to te, z których chętnie czerpią inspiracje. Co jednak istotnie nie tylko speed metalowe kawałki są tymi, którymi się inspirują, w ich zainteresowaniu znajduje się także lżejsze utwory zespołów z innych gatunku muzyki metalowej.

W ich muzyce jest jednak coś charakterystycznego, co wyróżnia ich na tle konkurencji. Jest nim damski wokal Kai Sikory, który jest zmiękczeniem ich twórczości. Jak mówi sama zainteresowana, jej wokal nie jest typowo metalowy i właśnie to jest czynnikiem, który ich wyróżnia. Prawdziwi fani mocnego brzmienia nie mogą przegapić tego koncertu.

Koncert odbędzie się 13 maja o godzinie 19:00 w Klubie Relax w Jaworznie. Bilety są w cenie 25 złotych.

Skład tworzą:
Kaja Sikora-Wokal
Jarek Streluk-Perkusja
Bartek Krzemiań-Gitara
Filip Sikora-Gitara
Michał Pietrzyk-Gitara basowa.

fot. FB Chase the Angel
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki