REKLAMA

Powietrzne pompy ciepła split to doskonały sposób na ogrzewanie domu bez konieczności korzystania z paliw kopalnych. Oprócz tego, że są czystszą i bardziej wydajną opcją ogrzewania niż inne opcje ogrzewania . Oznacza to, że Split może ogrzewać dom bardziej efektywnie za pomocą energii odnawialnej, znajdującej się w powietrzu. Mimo to, wiedza na temat powietrznych pomp ciepła może być nieco zagmatwana. W tym artykule omówimy wszystko ze szczegółami, co należy wiedzieć o pompach ciepła split.

Czym dokładnie jest powietrzna pompa ciepła split?

Powietrzna pompa ciepła split to rodzaj pompy ciepła, która pozyskuje ciepło z powietrza zewnętrznego. Ponieważ Split nie wykorzystuje czynnika chłodniczego do absorpcji, może pracować w szerszym zakresie temperatur (-40°C do 60°C). Oznacza to, że urządzenie może być stosowane jako samodzielny system i nie wymaga do działania urządzenia gazowego (np. pieca ). Istnieją dwa główne typy powietrznych pomp ciepła: cykl łączony i obiegowy. Powietrzne pompy ciepła z cyrkulacją wykorzystują wentylator, który porusza ciepłe powietrze w pomieszczeniu wewnątrz izolowanej skrzynki w celu schłodzenia powietrza. System pompy ciepła typu split to najbardziej elastyczny i wygodny sposób sterowania systemami ogrzewania i chłodzenia w domu. Można ustawić ją tak, aby włączała się o określonej godzinie lub regulować ustawienia zdalnie za pomocą telefonu.

Jak działają powietrzne pompy ciepła?

Pompy ciepła działają na zasadzie podobnej do systemów chłodniczych: Wykorzystują sprężarkę do sprężania cieczy (zwykle czynnika chłodniczego) w celu wytworzenia gazu, który może być uwalniany w izolowanej skrzynce w celu chłodzenia lub ogrzewania. Główna różnica między systemami chłodniczymi a pompą ciepła split polega na tym, że nie wykorzystują cieczy do pochłaniania ciepła. Zamiast tego, pompa pobiera ciepło z powietrza wokół sprężarki, a następnie uwalnia je z powrotem do powietrza. Ilość energii zużywanej na chłodzenie lub ogrzewanie pomieszczenia nie zależy również od temperatury powietrza na zewnątrz.

 

Ile energii można zaoszczędzić dzięki pompie ciepła?

 

Urządzenia takie jak pompa ciepła split od https://e-energia.pl należą do najbardziej efektywnych opcji ogrzewania. Inwestycja w pompy ciepła mogą wydawać się nieco droższe na początku i mają dłuższy okres zwrotu niż inne technologie grzewcze, ale są również znacznie bardziej wydajne w dłuższej perspektywie, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię. Średni koszt powietrznej pompy ciepła wynosi około 10,000 zł, ale ta liczba ma tendencję do obniżania się przy gwarancjach obejmujących części i instalację. Czas zwrotu inwestycji w pompy ciepła split wynosi około kilku lat, co może wydawać się długim okresem czasu, ale jest znacznie krótszy niż w przypadku przeciętnego systemu centralnego ogrzewania zasilanego paliwami kopalnymi. Jeśli chcesz obniżyć swoje rachunki za energię, powietrzna pompa ciepła jest doskonałym rozwiązaniem. W porównaniu z innymi opcjami ogrzewania, pompy ciepła split są bardziej wydajne i mogą nawet przynieść oszczędności na rachunkach za energię każdego miesiąca.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki