Rok szkolny 2022 dobiegł końca — uczniowie odetchnęli z ulgą

Rok szkolny 2022 dobiegł końca i zaczynają się wakacje. Uczniowie szkół odetchnęli z ulgą i rozpoczynają bardzo długą przerwę od edukacji. Zapytaliśmy uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie, jakie mają plany i jak wspominają ten miniony rok szkolny.

REKLAMA

Rok szkolny dobiegł właśnie końca, a uczniowie rozpoczynają upragnione wakacje. Zdania na temat minionego roku, a nawet wakacyjne plany mają skrajnie różne.

Część uczniów wakacje planuje spędzić nie tylko na odpoczynku, ale także, aby troszkę sobie dorobić. Prace dorywcze jak w budce z lodami, inwentaryzacje czy roznoszenie ulotek to pomysły, jakie na zarobienie trochę grosza mają nastolatkowie. W kontekście do wakacji mają już dużo większą kreatywność i dużo więcej pomysłów. Niektórzy wybierają się za granice do Austrii czy Grecji, ale krajowe akcenty jak Solina czy Sosina także zostały wymienione. Oczywiście polskie morze czy góry to również akcenty wakacyjne, których zabraknąć nie może. Chęci do podróżowania im nie brakuję. Zgodni jednak są w tym, że po obecnym roku szkolnym muszą naprawdę odpocząć psychicznie, nawet pomimo faktu, że ich szkoła jest rewelacyjna — jak sami dodają. Jeden z uczniów stwierdził nawet, że ich techniku jest najlepszą placówką w całym województwie śląskim.

Podobnie sprawa się ma minionego roku szkolnego. Dla niektórych był on bardzo spokojny, luźny, przyjemny, pozytywny, a także szybki. Z drugiej jednak strony inni uważają, że okres edukacji był wolny i ciężki, były problemy z przedmiotami, praktyki się przedłużały i ogólnie kolorowo nie było, ale jednak jakoś dali radę.

Od września wszyscy planują na nowo zacząć się uczyć, niektórych mobilizuje zbliżająca się matura, inni po prostu chcą ambitnie podejść do edukacji po wakacjach, a dla niektórych będzie to po prostu kolejny okres w ich życiu, gdzie będą musieli rozpocząć „Misje, żeby zdać”.

Wszystkim niezależnie od podejścia życzmy spokojnych, udanych wakacji i szczęścia w nowym roku szkolnym.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki