Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków w Jaworznie

W upalne południe z jaworznickiego rynku wystartował trzeci etap 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Kolarze wystartowali w Jaworznie, aby dojechać do mety w Nowym Sączu.

REKLAMA

Duża kolarska impreza pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, odbyła się w Jaworznie już po raz piąty.

Ekstremalnie wysokie temperatury spowodowały, że publiczność chowała się w cieniu kamienic i nie przyciągnęła wielu kibiców na rynek.

Sygnał do startu podał prezydent miasta Jaworzna, Paweł Silbert, który w towarzystwie wicemarszałka województwa i przewodniczących regionalnej i lokalnej Solidarności odbierał pochwały od organizatorów za wsparcie tej sportowej inicjatywy.

Na rynku zaprezentowano ciekawą wystawę zabytkowych rowerów i przygotowano kilka atrakcji dla dzieci. Przed samym wyścigiem zawodowców na trasie wokół rynku rywalizowały dzieci. Jednak wysokie temperatury odbierały frajdę ze sportowej rywalizacji, co jednak nie przeszkadzało aby z uśmiechem dojechać do mety.

Zapis transmisji na żywo:


- REKLAMA -

Zewnętrzne linki