REKLAMA
REKLAMA

Czasami sprzęty domowe przestają działać i wtedy stajemy przed trudnym wyborem – co nowego warto sobie kupić i co w ogóle jest dostępne na rynku? Nie jest to tak łatwe zadanie, jak mogłoby się wydawać, ponieważ producenci wypuszczają co raz to nowe sprzęty – a każdy z nich ma jakieś zalety i wady. Jeśli chcemy mieć pewność, że zainwestowaliśmy w coś dobrego – musimy wyszukać odpowiednie informacje i wiedzieć też, na jakiś funkcjach nam konkretnie zależy. Zadanie to niektórym osobom sprawia sporo problemów.

Dzisiaj porozmawiamy sobie o odkurzaczach, bo to tutaj wybór zdaje się być w ostatnich latach najtrudniejszy. Kiedyś mogliśmy wybierać sobie tylko wśród sprzętów z kablem – ale sytuacja się zmieniła i teraz mamy do wyboru różne modele – te tańsze i te droższe. Producenci zachęcają nas do tego, abyśmy nie kierowali się tutaj tylko ceną – jest to takie urządzenie, które ma nam służyć przez lata, więc nie warto oszczędzać i potem narzekać na brak dodatkowych opcji. Należy jednak zrozumieć też, że nie każdego stać na zakup sprzętu z “najwyższej półki”. Na szczęście także te tańsze modele obecnie posiadają wiele zalet – trzeba tylko wiedzieć, na co zwracać tutaj uwagę.

Co polecają rankingi?

W sieci dostępne są liczne rankingi i warto przeglądać sobie umieszczone tam informacje. To naturalne, że my nie znamy się do końca na wszystkich parametrach i czasami nie wiemy nawet, jak duży mamy faktycznie wybór. Klienci chętnie dzielą się swoimi opiniami po jakimś czasie użytkowania danego odkurzacza i na podstawie tego tworzone są właśnie rankingi.

Możemy kupić sobie w dalszym ciągu odkurzacz z kablem, sprzęt bezprzewodowy lub automatyczny – widzimy więc, że opcji jest wiele i trudno jest się zdecydować na coś konkretnego. Możesz zapoznać się z dostępnymi modelami po wejściu na Rankingo – jest to strona, na której znajdziesz rankingi sprzętu AGD i nie tylko, kliknij i zapoznaj się z ciekawymi informacjami między innymi o odkurzaczach. Co ciekawe – obecnie niektóre odkurzacze posiadają także opcje mycia podłóg, więc jeśli tylko chcemy to jesteśmy w stanie przy pomocy jednego sprzętu poradzić sobie z dwoma czynnościami, które raczej nie należą do naszych ulubionych. Pamiętaj, że nawet, jeśli nie lubisz sprzątać – oczywiste jest, że musisz to robić. W takiej sytuacji warto więc kupić sobie takie urządzenie, które znacznie skraca czas pracy i ją nam ułatwia.

Odkurzacze wodne

Chociaż opcja mycia podłóg jest obecnie dostępna zarówno w odkurzaczach bezprzewodowych, jak i automatycznych – mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że możemy znaleźć na rynku także odkurzacze wodne z kablem. Umożliwiają nam one zarówno czyszczenie podłóg na sucho – jak i pranie dywanów czy tapicerek. Jest to sprzęt o wiele bardziej zaawansowany od wspomnianych na początku tradycyjnych modeli – a przez to również dużo więcej kosztuje.

Będzie to idealna opcja dla osób starszych, które nie chcą rezygnować ze znanych sobie sprzętów posiadających kabel – ale jednocześnie nie mają też nic przeciwko dodatkowym funkcjom. Jeśli interesują Cię odkurzacze wodne – ranking możesz sobie przejrzeć w każdej chwili i na pewno ułatwi Ci to podjęcie decyzji.

Odkurzacze automatyczne

Najbardziej zaawansowane odkurzacze na rynku to oczywiście sprzęty automatyczne – niewielkie urządzenie w kształcie koła jeździ po naszej podłodze i samodzielnie czyści jej powierzchnie. Kierujemy takim odkurzaczem poprzez aplikacje i jesteśmy w stanie go włączyć nawet wtedy, gdy nie przebywamy obecnie w domu. Sprzęt ten czyści bardzo dokładnie, nie omija nawet tych trudno dostępnych miejsc i również pracuje bez konieczności podłączenia go prądu – trzeba go tylko odpowiednio wcześniej naładować.

Dlaczego więc w każdym domu nie ma jeszcze odkurzacza automatycznego? Najpewniej jest to kwestia ceny – nie jest ona niska. Bywa też tak, że po prostu nie jesteśmy gotowi tyle wydać na sprzęt do czyszczenia. Jeśli mieszkanie jest małe, na podłogach znajduje się sporo kabli i rzeczy, które trudno jest przesunąć – wtedy wiemy, że odkurzacz automatyczny może sobie po prostu z tym nie poradzić. Jest to zrozumiałe, aczkolwiek trzeba przyznać, iż urządzenie to zapewnia człowiekowi na pewno mnóstwo wygody – nigdy więcej nie musimy już odkurzać podłóg samodzielnie. Przejrzyj sobie ranking odkurzaczy automatycznych i zastanów się nad tym, czy jest to sprzęt dla Ciebie.

Sprzęty z kablem oraz bezprzewodowe

Odkurzacze z kablem można było znaleźć w wielu polskich domach jeszcze kilkanaście lat temu – a mnóstwo osób pewnie korzysta z nich do tej pory. Nie są to sprzęty bardzo zaawansowane technologicznie – ale nie można zaprzeczyć temu, że faktycznie wykonują swoje zadanie. Jeśli potrzebujemy sprzątnąć podłogi w naszym mieszkaniu to będziemy w stanie to zrobić bez większych problemów. Dlaczego więc zaczęto produkować inne odkurzacze? Klienci zaczęli zauważać sporo wad w standardowych odkurzaczach.

Posiadają one ciężkie pojemniki, więc trudno jest sprawnie poruszać się z takim sprzętem pomiędzy piętrami – a w dodatku musimy być cały czas blisko gniazdka elektrycznego, gdyż taki odkurzacz w innym wypadku nie zadziała. Do tego dochodzą również dodatkowe koszty związane z koniecznością dokupywania worków – a sam odkurzacz nie ma żadnych ciekawych programów i posiada tylko ewentualnie wymiennie szczotki.

W odpowiedzi na potrzeby klientów stworzono więc lżejsze urządzenie – odkurzacz bezprzewodowy, który nazywany jest także pionowym. Jeśli chcesz zobaczyć, jak on wygląda – przejrzyj sobie najnowszy ranking odkurzaczy pionowych. Tutaj wystarczy wcześniej naładować taki sprzęt, aby móc z niego swobodnie korzystać przez około 45 minut – podłączenie do prądu nie jest wtedy wymagane. Możemy korzystać ze specjalnych programów, które pomagają nam sprawniej pozbyć się alergenów lub sierści – a dla wielu osób takie funkcje są bardzo przydatne.

Dużą zaletą jest to, że takie odkurzacze wyglądają dobrze i nie zajmują wiele miejsca – nie musimy już upychać tego sprzętu w szafie i mieć nadzieje, że nikt go nie zauważy. Większość urządzeń pracuje bardzo cicho, posiada dużą moc i umożliwia nam nawet opcje ręcznego odkurzania – jeśli dany model posiada taki moduł.

Zanim jeszcze się na coś zdecydujesz – zastanów się nad tym, co jest Ci niezbędne. Jeśli w Twoim domu mieszka ktoś z alergią lub posiadasz zwierzęta – kup sobie taki odkurzacz, który umożliwi Ci dokładniejsze czyszczenie domu pod tym kątem. Jeżeli ze sprzętu ma korzystać osoba starsza to warto zadbać o to, aby był on lekki i wygodny w użytku.

Osoby, które bardzo nie lubią odkurzać mogą znaleźć dla siebie urządzenie automatyczne w dobrej cenie – będzie to dobra inwestycja na lata, której na pewno nie będziemy żałować. Podjęcie przemyślanej i odpowiedzialnej decyzji to klucz do tego, aby cieszyć się nowym sprzętem przez długi czas.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki