REKLAMA

Wszystkie magazyny, biblioteki i archiwa potrzebują regałów. Jest to oczywiste, ponieważ są one wykorzystywane do przechowywania różnych materiałów. Bez nich, trzeba by było trzymać książki, dokumenty, produkty i opakowania na ziemi. Jednak, zamiast używać tradycyjnych regałów, warto postawić na regały przesuwne. Dlaczego? To wręcz niezbędne ruchome meble dla tych miejsc, ponieważ umożliwiają łatwe przechowywanie i transport różnych przedmiotów, ale czy tylko?

Dlaczego warto postawić na regały przesuwne?

Zacznijmy od tego, czym są i jak działają regały przesuwne, a to nic innego jak tradycyjne regały rzędowe, umieszczone na wózkach jezdnych. Osadza się je na wcześniej położnych na podłodze prowadnicach szynowych, po których następnie można je prowadzić. Regały te najczęściej znajdują zastosowanie w archiwach, gdzie przechowuje się setki tysięcy a niekiedy i miliony dokumentów. Dzięki temu, że można je do siebie zbliżyć, pozwalają na lepsze wykorzystanie powierzchni dostępnej w pomieszczenie. Z tego też powodu regałów przesuwnych używa się w bibliotekach oraz magazynach. Dzięki temu można zmieścić na tej samej powierzchni, o wiele więcej przedmiotów. Jednak to nie wszystkie zalety regałów przesuwnych.

Jakie są zalety regałów przesuwnych?

Regały przesuwne są używane w bibliotekach lub magazynach, ponieważ mogą one zmieścić więcej przedmiotów na tej samej powierzchni. Dają szerokie możliwości wyposażenia określonej przestrzeni i dużo bardziej efektywne wykorzystanie dostępnego miejsca. Dzięki temu można zwiększyć powierzchnię magazynową bez konieczności wynajmowania większej hali czy pomieszczeń. Inwestując w regały jezdne, można więc zaoszczędzić na kosztach najmu i serwisu. Ponadto, właściwie ustawione regały, pozwalają na łatwy dostęp do ustawionych na nich przedmiotach. To wręcz idealne rozwiązanie, polecane wszędzie tam, gdzie trzeba magazynować wiele różnych przedmiotów.

Regały jezdne – sterowane ręcznie i z napędem elektrycznym

Archiwa, biblioteki i magazyny to nie jedyne miejsca, gdzie używa się regałów jezdnych. Często znajdują zastosowanie także w szpitalach, muzeach, kancelariach, biurach czy na zapleczach sklepów. Poza sterowaniem ręcznym można zamówić także regały jezdne z napędem elektrycznym, co w jeszcze większym stopniu przekłada się na łatwość obsługi. Różne systemy magazynowe wykorzystują tego typu meble, które są zresztą dostępne w różnych wielkościach. Dzięki temu można ich używać również w najmniejszej przestrzeni, wyposażając je dodatkowo w szuflady ramowe i wysuwane półki. Pomyśl o ich instalacji w Twoim biznesie.

Producent regałów i mebli MCB

Adres firmy:
ul. Grójecka 128/51, 02-383 Warszawa

 

Telefon:
+48 (22) 668 84 50

 

Strona WWW:
https://www.mcb.pl/

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki