piątek, 24 maja, 2024

Gala 25-lecia Jaworznickiej Izby Gospodarczej

Strona głównaBiznesGala 25-lecia Jaworznickiej Izby Gospodarczej

Gala 25-lecia Jaworznickiej Izby Gospodarczej

- Advertisement -

Z okazji 25-lecia jaworznickiej przedsiębiorczości właściciele najlepszych firm w Jaworznie spotkali się na uroczystej gali Jaworznickiej Izby Gospodarczej, która odbyła się 5 listopada w hotelu Wodnik w Jaworznie na Sosinie.

Zarząd JIG. Franciszek Matysik, Jarosław Fudała, Anna Porębska, Wiesław Głowacz, Wiesław Pieczonka, Mateusz Łętowski
Zarząd JIG. Franciszek Matysik, Jarosław Fudała, Anna Porębska, Wiesław Głowacz, Wiesław Pieczonka, Mateusz Łętowski

W 2012 r. Jaworznickie Stowarzyszenie Przedsiębiorców (JSP) zmieniło formę prawną i działa do dziś jako Jaworznicka Izba Gospodarcza (JIG). Organizacja zrzesza ponad 110 członków, którzy zatrudniają łącznie ponad 6 tys. pracowników, z czego zdecydowana większość to mieszkańcy naszego miasta – mówi Mateusz Łętowski, prezes JIG.

Prezydent miasta Paweł Silbert podczas przemówienia.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Jaworzno. – Bardzo dziękuję za współpracę i zapewniam, że ze strony mojej i moich współpracowników jesteśmy i pozostaniemy otwarci na współpracę z jaworznickim biznesem – mówił na rozpoczęciu gali prezydent Jaworzna Paweł Silbert.

Wioletta Kiermasz, dyrektor oddziału PKO BP w Jaworznie.
Wioletta Kiermasz, dyrektor oddziału PKO BP w Jaworznie.

Partnerem Izby, który wspiera członków JIG, jest bank PKO BP. – To Wy dajecie miejsca pracy, to Wy jesteście wizytówką naszego miasta, dzięki temu nasz bank może pochwalić się, że Jaworzno ma znakomitych przedsiębiorców – stwierdziła Wioletta Kiermasz, dyrektor oddziału PKO BP w Jaworznie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

Mirosław Pachucki z KSSE
Mirosław Pachucki z KSSE

W imieniu pana prezesa Janusza Michałka chciałem złożyć serdeczne gratulacje z okazji tego jubileuszu i powiedzieć, że faktycznie innowacyjność i nowoczesność tego miasta jest widoczna – powiedział Mirosław Pachucki z KSSE.

Jacek Miketa, dyrektor, wiceprezes zarządu w Funduszu Górnośląskim SA.

Partnerem JIG jest również Fundusz Górnośląski. – Naprawdę jestem dumny, dlatego, że mimo ostatnich problemów, choćby z covidem, problemów związanych z wojną na Ukrainie, przedsiębiorcy radzą sobie naprawdę bardzo dobrze – mówił Jacek Miketa, dyrektor, wiceprezes zarządu w Funduszu Górnośląskim SA.

Tomasz Zjawiony, prezes RIG w Katowicach.

Współpraca pomiędzy takimi instytucjami jak Regionalna Izba Gospodarcza (RIG) i JIG funkcjonuje dobrze. Widzę, w jaki sposób w tej chwili te organizacje się próbują jednoczyć i próbują mówić jednym głosem – powiedział Tomasz Zjawiony, prezes RIG w Katowicach.

Radosław Kaczmarczyk, PRU

Przedstawiciele firmy PRU w tym roku również zostali partnerami JIG. – Bardzo chętnie wspieramy takie inicjatywy jak państwa, dlatego, że rozumiemy bolączki przedsiębiorców. Od wielu lat staramy się promować ideę sukcesji firm rodzinnych i w związku z tym zabezpieczać tę sukcesję – deklarował przedstawiciel PRU, Radosław Kaczmarczyk.

Podczas gali zostały wyróżnione osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju przedsiębiorczości i jej otoczenia w Jaworznie. Z rąk prezydenta Pawła Silberta wyróżnienie za ten wkład odebrał pan prezes Jan Kurp.

Jan Kurp

Każdy, który kieruje ogromnym majątkiem i ma wpływ na rzeczywistość, powinien stosować zasadę: „Myśl globalnie, a działaj lokalnie”. To jest podstawa funkcjonowania ludzi, którzy kierują dużymi firmami – powiedział po odebraniu nagrody Jan Kurp.

Wśród członków, założycieli JSP, było wielu wspaniałych ludzi. Na uroczystość przyszło kilku z nich. Jako pierwszy wyróżniony nagrodą był Władysław Igies z firmy DOM-STYR.

Władysław Igies

Jestem zaszczycony, że Jaworznickie Stowarzyszenie Przedsiębiorców rozwinęło się na taką skalę. Wszystkim życzę dalszych sukcesów, a władzom miasta, władzom Izby Gospodarczej następnych przemyślanych wspaniałych działań – mówił laureat nagrody.

Wiesław Głowacz

Kolejna nagrodzona osoba jest wyjątkowa. Wiesław Głowacz, bo o nim mowa, od pierwszych dni był w gronie założycieli stowarzyszenia i do dziś pełni funkcję skarbnika w zarządzie JIG. – Życzę wszystkim miłej zabawy i jest mi naprawdę bardzo miło, że Was znam – powiedział Wiesław Głowacz.

Adam Cekiera

Pamiątkowe nagrody odebrali również Tadeusz Rutkowski oraz Adam Cekiera. Wspominano też zasługi Antoniego Polaka, Janusza Bębenka, Andrzeja Korczyka, Mieczysława Gałeckiego i Kazimierza Walasika, którzy wiele lat działali na rzecz JSP i JIG.

Na koniec podziękowania i statuetkę dla nieżyjącego prezesa JIG Jerzego Zamarlika odebrała Anna Zamarlik. – Jurek, ta nagroda jest dla Ciebie, pamiętamy! – ze wzruszeniem mówiła pani Anna.

Podczas uroczystości wręczono również wyróżnienia i nagrody dla uczniów szkół średnich, którzy brali udział w konkursie pt. „Mój pomysł na biznes” imienia Jerzego Zamarlika. O nich w kolejnych wydaniach „Co tydzień” i publikacjach na jaw.pl.

Ten czas podsumowań był ważny i potrzebny. Ponad 170 osób zgromadzonych na balu mogło się zintegrować i wspólnie pomyśleć, jak rozsławiać przedsiębiorczość jaworznickich firm na cały region.

Organizatorzy i partnerzy gali. Od lewej: Franciszek Matysik – JIG, Radosław Kaczmarczyk – PRU, Jacek Miketa – Fundusz Górnośląski, Wioletta Kiermasz – PKO BP, Anna Porębska – JIG, Jarosław Fudała – JIG, Wiesław Pieczonka – JIG, Mateusz Łętowski – JIG, Wiesław Głowacz – JIG, Paweł Silbert – prezydent miasta, Łukasz Kolarczyk – wiceprezydent miasta, Marcin Koziarz – UM Jaworzno, Mirosław Pachucki – KSSE, Łukasz Curyło – PUP Jaworzno

[vc_facebook]

Patronat medialny objął portal slaskibiznes.pl.

Foto: Dominik Mikuszewski (domikophoto)

Grupowe pamiątkowe zdjęcie
- Advertisment -

Nowa odmiana ogromnych kleszczy typu Hyalomma atakuje ludzi i zwierzęta

Groźna odmiana kleszczy typu Hyalomma zagraża ludziom i zwierzętom - ostrzega lekarz weterynarii. Lekarz weterynarii przestrzega przed kleszczami, sezon jest w nie wyjątkowo obfity. Również...

Kobietę z urazem kręgosłupa zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał kobietę do szpitala. Lądowanie wykonał w Ciężkowicach w dniu 23 maja. Zdarzenie miało miejsce 23 maja w godzinach wieczornych. Jak...

Grzegorz Braun na spotkaniu w Jaworznie będzie rozdawał autografy na gaśnicach 

W Jaworznie odbędzie się  spotkanie otwarte z udziałem Posłów na Sejm RP Romana Fritza i Grzegorza Brauna. To wydarzenie jest częścią trasy w ramach...