Pożar altanki miał miejsc na ogródkach działkowych przy ulicy Mieszka I w Jaworznie od strony Velostrady, w piątek 18 listopada 2022 roku około godziny 12:00.

REKLAMA

Jak informuje nas młodszy brygadier Marcin Ziemiański z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie — w miniony piątek doszło do tzw. zdarzenia mnogiego, najpierw dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze na ulicy Puszkina 3, aby chwile później odebrać zgłoszenie o pożarze właśnie na ulicy Mieszka I.

O pożarze altany, na ogródkach działkowych w najbliższej okolicy Velostrady, poinformował strażak w cywilu, który jako pierwszy zauważył pożar, zawiadomił kolegów z jednostki i w miarę możliwości sam przystąpił do pierwszych działań gaśniczych. Jego praca bardzo pomogła, ponieważ uniemożliwił on rozniesienie ognia na inne okoliczne ogródki działkowe.

Pożar gasiły 4 zastępy, łącznie 15 ratowników. Działania strażaków polegały na podaniu prądu gaśniczego na palące się elementy altany. W akcji brały udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Sosnowca oraz Ochotnicza Straż Pożarna Dąbrowa Narodowa.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a przyczyna wybuchu pożaru jest obecnie ustalana.

Pożar na działkach przy Velostradzie

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki