Kolumbarium jest popularne, dlatego powstają nowe

REKLAMA
REKLAMA

Kolumbarium jest popularne, ponieważ jest to miejsce przeznaczone do przechowywania urn z prochami zmarłych. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na pochowanie bliskich w kolumbariach zamiast w tradycyjnych grobach, ponieważ są one tańsze i bardziej ekologiczne.
Pierwsze kolumbarium powstało w Jaworznie Szczakowej. Kolejne na Cmentarzu Wilkoszyn.

Na cmentarzu w Szczakowej jest 5 kolumbariów po 18 nisz, do każdej niszy można złożyć 2 urny. Na cmentarzu Wilkoszyn były do tej pory 3. W listopadzie 2022 MZNK dobudowało 3 kolejne. Są takie same jak w Szczakowej, czyli każde po 18 nisz, do których można złożyć po 2 urny.

Kolumbarium w Szczakowej jest dosyć mocno zapełnione. Na Wilkoszynie powoli zapełniają się 2 z 6 istniejących.

Kolumbaria są również często uważane za bardziej estetyczne i przyjazne dla odwiedzających niż cmentarze, ponieważ są zazwyczaj nowocześnie zaprojektowane i dobrze utrzymane. Wiele kolumbariów oferuje również możliwość umieszczenia na urnie pamiątkowych fotografii lub innych przedmiotów, co może być dla niektórych osób bardziej satysfakcjonujące niż pochowanie bliskich w ziemi.

Należy pamiętać, że obrządek przy pochówku w kolumbarium może różnić się w zależności od regionu, tradycji i preferencji rodziny zmarłego. Ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie szczegóły zostały ustalone z odpowiednimi osobami przed pochówkiem.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki