Jak można wynająć Jaworznicki Rower Miejski? – trzeba złożyć odpowiedni wniosek

REKLAMA

Jak można wynająć Jaworznicki Rower Miejski? Trzeba złożyć odpowiedni wniosek i czekać na losowanie. Wynająć rower można na minimum rok, a koszt to 50 złotych brutto miesięcznie.

REKLAMA

Od środy 24 maja 2023 roku od godziny 8:00, będzie można składać elektroniczne wnioski na wynajem długoterminowy Jaworznickiego Roweru Miejskiego.

Na mieszkańców czeka 171 sztuk rowerów elektrycznych Ecobike. Składanie wniosków będzie możliwe tylko i wyłącznie drogą elektroniczną, a w przypadku większej ilości chętnych, odbędzie się publiczne losowanie kolejności podpisywania umów na wynajem długoterminowy.

Najkrótszy okres wynajmu wynosi rok, a najdłuższy do 15 grudnia 2025 roku. Koszt miesięcznego wynajmu wyniesie 50 złotych brutto. Dodatkowe 50 rowerów na wynajem krótkoterminowy znajdzie się w dwudziestu stacjach bazowych na terenie miasta

Z tego typu wynajmu będzie mógł skorzystać każdy dorosły mieszkaniec Jaworzna i osoby niepełnoletnie, które posiadają kartę rowerową wydaną przez Szkołę Podstawową lub Ośrodek Ruchu Drogowego. W przypadku niepełnoletnich umowę podpisać będą musieli prawni opiekunowie.

Od kiedy i do kiedy można składać wnioski?

Wniosek o wynajem będzie można złożyć od 24 maja 2023 r. (środa) od godz. 8:00 do 29 maja 2023 r. (poniedziałek) do godz. 8:00, na platformie jrm.um.jaworzno.pl

Ważne jest dokładne wypełnienie wniosku i uzupełnienie wszystkich danych, ponieważ na jego podstawie sporządzane będą przyszłe umowy. Kluczowe jest także podanie prawidłowego numeru telefonu, ponieważ system prześle smsem unikatowy numer, który będzie indywidualnym identyfikatorem, który później będzie losowany w przypadku większej ilości chętnych.

Losowanie kolejności podpisywanych umów będzie jawne, odbędzie się na Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 33 z udziałem chętnych mieszkańców. Jednakże nie trzeba być na miejscu, by wziąć w nim udział.

Wypełnianie formularza składa się z 4 kroków:

KROK 1:

 • Wprowadzenie swojego imienia i nazwiska;
 • Wprowadzenie numeru PESEL;
 • Wprowadzenie dokumentu tożsamości;
  (w przypadku dzieci do 18 roku życia należy podać numer karty rowerowej)
 • Wprowadzenie wzrostu;
  (celem ewentualnego dopasowania wielkości ramy roweru)
 • Wprowadzenie deklaracji co do ilości sztuk rowerów, które chcemy wynająć;
  (Jeden formularz = jeden rower. Jednak mieszkaniec będzie mógł wskazać we wniosku chęć wynajęcia max. do 4 szt. rowerów. Deklaracja będzie brana pod uwagę JEDYNIE w przypadku kiedy nie będzie dostatecznej liczby chętnych do wynajęcia 171 rowerów. Ewentualne dodatkowe rowery, trafią do osób, które wskazały więcej niż wynajem 1 roweru i jako pierwsze złożyły wniosek na wynajem długoterminowy)
 • Wprowadzenie numeru telefonu;
  (tylko 9 cyfr bez numeru kierunkowego kraju i z numerów zarejestrowanych w Polsce)

KROK 2:

 • Wprowadzenie swojego adresu zamieszkania;
  (Skrócone nazwy ulic użyte w tym kroku są w kolejnym etapie automatycznie zamieniane na nazwy zgodne z bazą Ewidencji Ludności i uchwałami Rady Miejskiej w Jaworznie)

KROK 3:

 • Weryfikacja wprowadzonych danych;
 • Wprowadzenie kodu weryfikacyjnego otrzymanego smsem na podany numer telefonu;
 • Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych;
 • Ostateczne złożenia wniosku o najem długoterminowy Jaworznickiego Roweru Miejskiego;

KROK 4:

 • Po poprawnym uzupełnieniu danych na wskazany numer telefonu zostanie wysłane potwierdzenie wpisania na listę chętnych;
 • Dane wprowadzone do formularza, będą weryfikowane w momencie podpisania umowy; (W przypadku wpisania niepoprawnych danych, umowa nie zostanie zawarta)

Źródło: UM Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki