wtorek, 5 grudnia, 2023

Jaworzniccy strażacy, będąc po służbie uratowali życie napotkanemu mężczyźnie

Strona głównaNewsJaworzniccy strażacy, będąc po służbie uratowali życie napotkanemu mężczyźnie

Jaworzniccy strażacy, będąc po służbie uratowali życie napotkanemu mężczyźnie

- Advertisement -

Strażacy z KMP Jaworzno wracając do domu po zakończonej służbie, uratowali życie mężczyźnie, którego spotkali na przystanku autobusowym. Kolejny raz, jaworzniccy ratownicy udowodnili, że nieść pomoc powinno się także poza godzinami pracy.

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie po raz kolejny udowodnili, że służba to nie tylko ratowanie życia w godzinach pracy.

Funkcjonariusze III zmiany z JRG w Jaworznie, wracając do domu po zakończonej służbie, zauważyli nieprzytomnego mężczyznę na przystanku autobusowym na ulicy Krakowskiej. Nie zastanawiając się długo, niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz powiadomili odpowiednie służby.

Pierwszy na miejscu pojawił się zastęp z JRG Jaworzno, który kontynuował RKO przy wykorzystaniu defibrylatora oraz torby PSP R1, do czasu pojawienia się Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ratownicy medyczni przejęli poszkodowanego i przetransportowali go do szpitala.

Zachowanie strażaków jest godne pochwały i cieszymy się, że tacy ratownicy pracują w szeregach jaworznickiej komendy. Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę 3 września.

Źródło: PSP Jaworzno

[vc_facebook]

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...