wtorek, 5 grudnia, 2023

Kamil Kwaśniewski w Top 100 w swojej kategorii wiekowej w Ironman Warszawa

Strona głównaSportInne SportyKamil Kwaśniewski w Top 100 w swojej kategorii wiekowej w Ironman Warszawa

Kamil Kwaśniewski w Top 100 w swojej kategorii wiekowej w Ironman Warszawa

- Advertisement -

Kamil Kwaśniewski to jaworznicki triathlonista, który wziął udział już w 3 edycjach zawodów Ironman Warszawa. Ostatni jego występ to kolejna poprawa wyniku i lokata w Top100 w swojej kategorii wiekowej.

Kamil Kwaśniewski to jaworznicki triathlonista, który nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie, przyśpiesza je i startuje w kolejnych zawodach z coraz to lepszymi wynikami.

Jaworznicki sportowiec po raz 3. wziął udział w zawodach Ironman Warszawa. Tym razem poprawił swój czas, o prawie 4 minuty kończąc zmagania w czasie 2:58:01, co zważywszy na fakt, że musiał przepłynąć 1,5 kilometra, przejechać na rowerze 40 kilometrów i przebiec 11 kilometrów, jest wynikiem iście imponującym.

Ponadto dzięki współczynnikowi wiekowemu Master Factor WMA poprawiłem ten wynik do 2:47:08 dodaje jaworznianin.

Bardzo przyjemne to jest, jak się startuję z najlepszymi zawodnikami na świecie – mówi Kamil Kwaśniewski 

Rezultat ten pozwolił mu zając 285 miejsce w kategorii OPEN oraz 57 w kategorii M40.

Już start w takich zawodach to duże wyzwanie, a poprawianie swoich rezultatów tym bardziej powinno być satysfakcjonujące. Sportowiec nie kryje radości ze swojej postawy i mówi wprost, że — z dumą reprezentuję Jaworzno.

Jaworznianin był blisko także występów w kadrze narodowej na Mistrzostwach Europy w Belgii, jednakże problemy zdrowotne członka rodziny, pokrzyżowały te plany. Otrzymał on „dziką kartę”, która uprawniała go do startu, ale postanowił pomóc rodzinie. Zapewnia jednak, że w przyszłym roku powróci silniejszy.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby jaworznianin nie miał wsparcia od wielu różnych osób. Za tym sukcesem Kamila stoją m.in.: MK Bike, 4body.com, Via Sport Jaworzno, Mateusz Kochański, a także Marek Dziubek. Jaworznianin chciał podziękować także swoim kolegom — Bogdanowi, Andrzejowi i Łukaszowi — którzy go wspierają i jeżdżą z nim na zawody.

Trzymamy więc kciuki z Kamila i liczymy na to, że kolejne starty w triathlonach będą przynosiły kolejne poprawy wyników oraz sukcesy.

[vc_facebook]

Jaworznianin w pierwszej 500 zawodów IRONMAN Warszawa

Ironman – Kamil Kwaśniewski to jedyny jaworznianin biorący udział w triathlonie

- Advertisment -

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...

IV edycja Strażackiej Paczki

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna. Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła...

Spadła z siedzenia w autobusie i uderzyła głową w metalową rurkę

Pasażerka autobusu na skutek jego zderzenia z samochodem osobowym spadła z siedzenia i uderzyła głową w metalową rurkę znajdującą się w pojeździe. Do kolizji autobusu...