wtorek, 5 grudnia, 2023

Konkurs kulinarny w ZSP nr 4

Strona głównaEdukacjaKonkurs kulinarny w ZSP nr 4

Konkurs kulinarny w ZSP nr 4

- Advertisement -

W jaworznickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 odbył się w poniedziałek 25 września konkurs kulinarny. Uczniowie prezentowali własnego pomysłu dania nowoczesnej kuchni polskiej.

Ten przepyszny konkurs wymyślono w Makro Polska. Najlepsi zostaną zaproszeni do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Uczestnicy konkursu proponowali m.in. pierogi z szarpaną cielęciną, smażonego suma z sosem z kopru włoskiego, suma w emulsji maślanej i suma afrykańskiego w pure z sezonowych warzyw. Dodajmy, że sum afrykański hodowany jest w Polsce, czyli jak się patrzy to nowoczesne danie kuchni polskiej. Wszystko wymyślone od A do Z przez konkursowiczów.

Przyglądając się nowoczesnej kuchni polskiej ma się nieodparte wrażenie, że to nie kuchnia prowincjonalna i nie mamy czego zazdrościć innym kuchniom narodowym.

Musimy jednak na koniec dla przykładu odwołać się do kuchni japońskiej. Mają tam najlepszą wołowinę na świecie, ponoć dlatego, że ich zwierzaki na wielkich pastwiskach chodzą gdzie chcą, a ponadto w oborach słuchają … Mozarta. Może polskie patriotyczne kurki poczułyby się lepiej słuchając Chopina?

[vc_facebook]

- Advertisment -

Rafako otrzyma 8,5 mln zł z ubezpieczenia za uszkodzenie kotła w Elektrowni Jaworzno

W ramach ugodowego rozstrzygnięcia długotrwałego sporu, Rafako, renomowany producent kotłów i urządzeń ochrony środowiska dla energetyki, ogłosił zawarcie ugody z Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń oraz...

MIKOŁAJ Z WYPIEKAMI W GALERII GALENA! SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM I WARSZTATY PIECZENIA PIERNIKÓW

Ho, ho ho!  W najbliższą środę, 6 grudnia Galerię Galena odwiedzi Święty Mikołaj! W godz. 14:00-19:00 na gości galerii czekać będzie mnóstwo atrakcji: Wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem i...

Zawyły syreny. Policjanci oddali hołd kolegom

Policjanci w Jaworznie oddali hołd kolegom. Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym...