sobota, 24 lutego, 2024

IV edycja Strażackiej Paczki

Strona głównaŻycie miastaIV edycja Strażackiej Paczki

IV edycja Strażackiej Paczki

- Advertisement -

Ruszyła kolejna, już IV edycja Strażackiej Paczki. Strażacy z OSP Osiedle Stałe zorganizowali zbiórkę charytatywną dla potrzebujących rodzin z Jaworzna.

Tegoroczna edycja Strażackiej Paczki ruszyła tydzień temu i jak co roku zbierane są datki dla najbardziej potrzebujących rodzin na terenie Jaworzna. Strażacy zbierają przede wszystkim żywność z długim terminem przydatności, czyli herbatę, cukier, mąkę, makarony, kasze, ryż oraz środki czystości takie jak proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło, pasta do zębów, szampon i papier toaletowy. Wszystkie te produkty mieszkańcy Jaworzna łatwo kupią w każdym sklepie podczas swoich zakupów.

Celem zbiórki jest odciążenie finansowo tych, którzy w okresie świątecznym są w potrzebie. Trwa ona do 15 grudnia, a dary mieszkańcy Jaworzna mogą przynosić do remizy OSP na Osiedlu Stałym na ulicy Inwalidów Wojennych 5 w piątki w godzinach od 17:00 do 19:00.

OSP na Osiedlu Stałym współpracuję z wieloma placówkami, w tym także szkolnymi, które również pomagają im w tej akcji. Po zakończeniu zbiórki również od nich zostaną odebrane zebrane produkty, a następnie przekazane potrzebującym na okres Bożonarodzeniowy.

Poprzednie edycje odniosły wielki sukces i udało się zebrać wiele darów, które pomogły wielu rodzinom. Strażacy mają nadzieje, że i w tym roku tak się stanie i uda się pomóc jak największej liczbie rodzin.

Źródło: OSP Osiedle Stałe w Jaworznie
- Advertisment -

Jaworzno mało znane – Kto czy co?

W  odcinku "Jaworzno mało znane - Kto czy co?" po raz kolejny wybieramy się do jaworznickiej Szczakowej i jeszcze raz pochylamy się nad kwestią...

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Slalomie Gigancie

Narciarskie Mistrzostwa Szkół Miasta Jaworzna w Istebnej odbyły się 21 lutego. Wydarzenie to zgromadziło uczniów i nauczycieli jaworznickich szkół, którzy rywalizowali w konkurencji SLALOM...

Adela Niciarz nominowana w plebiscycie Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2023 w Jaworznie

Trwa głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca Roku w Jaworznie. Adela Niciarz to kolejna nominowana do tytułu za rok 2023. Jeżeli to Adela Niciarz ma zostać najpopularniejszym sportowcem...