niedziela, 12 maja, 2024

Ul. Grunwaldzka – podpowiadamy co można by jeszcze poprawić

Strona głównadrogiUl. Grunwaldzka - podpowiadamy co można by jeszcze poprawić

Ul. Grunwaldzka – podpowiadamy co można by jeszcze poprawić

- Advertisement -

Wybraliśmy się na ul. Grunwaldzką, aby podpowiedzieć służbom miejskim, co można by jeszcze zgłosić wykonawcy do poprawy, skoro inwestycja jest nieodebrana i wszelkie usterki usuwane są na jego koszt.

Skoro modernizacja ulicy Grunwaldzkiej w Jaworznie nie jest zakończona tzn. inwestycja nie została odebrana od wykonawcy, to sprawdziliśmy, w jakim obecnie jest stanie.

W końcu jak mogliśmy przeczytać na jednym z portali/blogów/fanpage’ów związanych z miastemWszelkie usterki na placu nieodebranej jeszcze inwestycji wykonawca usunie na własny koszt postanowiliśmy wybrać się na spacer, aby podpowiedzieć Miejskiemu Zarządowi Dróg i Mostów w Jaworznie, co powinien jeszcze zgłosić wykonawcy, aby ten mógł to naprawić na własny koszt, zanim ktoś z urzędu inwestycję odbierze.

Znalezienie potencjalnych nieścisłości wyzwaniem nie było. Nadmiar materiału ścieżki o nawierzchni bitumicznej – asfaltowej można znaleźć w wielu miejscach. Gdzieniegdzie studzienki kanalizacyjne, a to są zbyt wysoko i woda wokół nich stoi, albo są za nisko i sprawiają wrażenie najechania na dziurę. Wielokrotnie także studzienki nie znajdują się nad kanalizacją, tylko tak troszkę jakby obok. Równość krawężników, jak i samej drogi również pozostawia wiele do życzenia. Krawężniki często idą slalomem, a droga jest niczym góry i doliny — fani offroadowych wycieczek byliby zadowoleni. Najciekawsze jednak jest to, że droga jeszcze nieodebrana, a już połatana. Podobnie jest z chodnikami. Urokliwe są także ślady butów pracowników, którzy nieopatrznie nadepnęli na nie do końca utwardzony asfalt i tak już pozostało. Prawie jak odciski dłoni gwiazd na Hollywood Walk of Fame. Namalowane znaki poziome, pasy przejść dla pieszych, czy ścieżek rowerowych także można by poprawić, gdyż już się ścierają, a jeszcze nieodebrane. Ogólnie jak tak rzucić okiem, to wszystko wydaje się robione na szybko i niezbyt dokładnie.

Nowością natomiast są poprzeczne paski, namalowane na środku pasa w jedną, jak i drugą stronę, które troszke wystają ponad poziom ulicy. Ma to za zadanie prawdopodobnie spowalniać kierowców, jednakże nie zważają oni na to, co powoduje spory hałas. Lokalni przedsiębiorcy już złożyli pismo, aby to zlikwidować, gdyż utrudnia im to prace.

Okoliczni mieszkańcy także chcieliby mieć porządną drogę. W końcu modernizacja trwa od jesieni 2021 roku i zakończyć się miała końcem 2022 roku. Wykonawca się nie wyrobił i prace trwały nadal do końca I kwartału 2023 roku. Niby modernizacja skończona, ale droga przez Urząd nie została odebrała. Teraz trwają poprawki, a raczej poprawki poprawek, a mieszkańcy nadal cierpią, tak jak cierpieli podczas trwania samego remontu.

Nie dziwi nas fakt, że Urząd Miejski w Jaworznie nie odebrał jeszcze tej realizacji. W końcu usterki można znaleźć „co krok”. Pytanie jednak ile będzie trwała ta zabawa w „kotka i myszkę”. Ile jeszcze razy wykonawca będzie poprawiał dane elementy drogi, coraz bardziej ją rozkopując i łatając na nowo. Czy w Jaworznie wszystko musi być robione od.Nowa w nieskończoność? Najwyraźniej tak. Teraz jednak pozostaje nam poczekać na oficjalne zakończenie sagi pt. „Modernizacja ul. Grunwaldzkiej w Jaworznie”. 

[vc_facebook]

Grunwaldzka od.Nowa: Mieszkańcy oceniają efekty remontu

1 KOMENTARZ

  1. „Nowością natomiast są poprzeczne paski, namalowane na środku pasa w jedną, jak i drugą stronę, które troszke wystają ponad poziom ulicy. Ma to za zadanie prawdopodobnie spowalniać kierowców, jednakże nie zważają oni na to, co powoduje spory hałas. Lokalni przedsiębiorcy już złożyli pismo, aby to zlikwidować, gdyż utrudnia im to prace.”

    Wydawałoby się, że przebudowa Jaworznickiej była wystarczającą nauczką i takie hałasujące wynalazki nie będą już stosowane. A jednak…

- Advertisment -

Z perspektywy: Parę pytań i podpowiedzi

Jak tylko czas pozwala, to średnio raz w roku staramy się spotkać z kolegą z Belgii, członkiem naszej seterkowej rodziny. W tym roku postanowił...

Słowo na niedzielę: W niewysłowiony sposób stał się nam bardziej bliski jako Bóg, kiedy oddalił się od nas jako człowiek

Tak oto ujął jeden z aspektów wniebowstąpienia Chrystusa św. Leon Wielki (+461). Niewątpliwie ta myśl, dla nas śmiertelnych i krótkoterminowych, jest otwierającą inne ważne...

Jaworzno mało znane – Wojny o grody

W dzisiejszym odcinku historyk Jarosław Sawiak zabierze Państwa do epoki średniowiecza. Opowie jednocześnie o tym, czym były średniowieczne wojny o grody oraz o tym,...