Reklama

Dziś 41. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

AWAP
16/10/2019 11:14
Nasz Papież Jan Paweł II Jaw orzno lubił. W tzw. „okresie krakowskim” jako biskup i kardynał często i chętnie do nas przyjeżdżał. Masz w swoich archiwach domowych zdjęcia, dokumenty, wspomnienia związane z naszym Papieżem, biskupem czy kardynałem - pochwal się.
Świętujemy kolejną rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 16 października drugie konklawe po śmierci papieża Jana Pawła I w ósmym głosowaniu wskazało jako nowego papieża Polaka Kardynała Wojtyłę. W świat poszło z Watykanu obwieszczenie „Habemus papam”. Od tego dnia rozpoczął się pontyfikat niezwykły, pontyfikat Papieża Pielgrzyma, Słowiańskiego Papieża. Ksiądz Wojtyła był postacią nietuzinkową, był po et ą, poliglotą, aktorem, dramaturgiem i   pedagog iem, f ilozof em historii , fenomenolog iem , mistyk iem oraz p rzedstawiciel em personalizmu chrześcijańskiego .

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Wróć do