Reklama

Funk de Nite w Teatrze Sztuk

AWAP
22/04/2017 14:13

Jak pisze się, że to jeden z najciekawszych polskich zespołów grających mieszankę funky, jazzu i rocka to przeoczyć tego ansamblu nie można. A tak piszą o krakowskim kwartecie Funk de Nite. Teatr Sztuk zaprosił na koncert tego zespołu wychwalanego przez krytyków i koneserów muzyki. Wprawdzie zespół powstał przed dwudziestu czterema laty, ale na takie pytanie nigdy nie jest za późno – dlaczego nie nazwano zespołu tak po bożemu Fajna kapela pana Rysia?


Zespół tworzy czterech doborowych muzyków: saksofonista Ryszard Krawczuk, gitarzysta Maciej Grucharz, basista Piotr Quentin Wojtanowski i perkusista Artur Malik. Całe grono to cyganeria jak się patrzy. Czy sami uznają się za taką artystyczną bandę, bywają ekscentryczni i gwiazdożą?

Ponoć każdy artysta miewa żądze czegoś nowego. Czy więc muzycy zaśpiewaliby np. z repertuaru Bodo szlagier „Już taki jestem zimny drań”? Pewnie byłaby sensacja.

Zespół ma za sobą udany koncert w sali NOSPR-u o najlepszej akustyce w Polsce. Wszędzie indziej akustyka już tylko gorsza. Trochę smutno. Gdzie by artyści z chęcią jeszcze zagrali?

Teraz ulubione pytanie wszystkich dziennikarzy, nieznienawidzone – nie wiedzieć czemu - przez wszelkich muzyków. Tak więc co panów inspiruje?

W Teatrze Sztuk wespół z Funk de Nite zagrał znakomity trębacz Bryan Corbett. Zaprezentował się tez udanie wokalista Andy Ninvalle. Jak zaprasza się tak wyśmienitych muzyków do wspólnego grania? Pewnie „cześć stary może byś z nami zagrał” mogłoby nie wystarczyć?

Choć Teatr Sztuk to nie NOSPR, ach! ta akustyka, ale koncert był udany. Publika się spisała, brawa gromkie i atmosfera do muzykowania zrobiła się akuratna.

Aplikacja jaw.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Wróć do