Reklama

Jak żyje się w Szczakowej? Mieszkańcy: jest brzydko i brudno

Szczakowa ma miejsca, które po remontach wyglądają lepiej, ale mieszkańcy wciąż zwracają uwagę na codzienne problemy. Czy jest to dzielnica zaniedbana? Czy czegoś tutaj brakuje? O to zapytaliśmy mieszkańców Szczakowej.

No jest po prostu brzydko, brudno. Przede wszystkim brudno jest – mówi pani Renata.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że choć niektóre fragmenty Szczakowej wyglądają lepiej po remontach i inwestycjach, to wciąż wiele miejsc sprawia wrażenie zaniedbanych. 

Niech pani zobaczy, jak jest brudno. Tu ten park jest czysty. Ale przejść na przystanki. Brudno, petów pełno, wszystkiego. Bardzo zaniedbane. A kiedyś była naprawdę ładnym miastem – słyszymy od mieszkanki - dodaje pani Renata. 

Część mieszkańców ma nadzieję, że planowane inwestycje poprawią wygląd dzielnicy. Zwracają jednak uwagę, że same remonty nie wystarczą, jeśli na co dzień nie będzie dbania o porządek.

Reklama

Mieszkańcy wskazują też, że w Szczakowej przydałoby się więcej zadbanych miejsc do odpoczynku. Dzielnica potrzebuje również więcej miejsc parkingowych, szczególnie w rejonie dworca. To ma się zmienić w ramach budowy centrum przesiadkowego, jednak prace budowalne jeszcze się nie rozpoczęły. 

No brzydko. Mogłoby być tu zrobione jak było dawniej, ten dworzec. Tu jest ładnie - mówi pani Urszula.

Mieszkańcy podkreślają jednak, że podstawowe usługi są w dzielnicy dostępne - są sklepy, czy zakłady fryzjerskie. Ich zdaniem największym problemem nie jest więc brak punktów usługowych, ale stan przestrzeni publicznej.

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/06/2026 10:00
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bob - niezalogowany 2026-06-25 11:07:16

    No ale kto tam brudzi ? Chyba mieszkańcy tak? Przecież z centum śmieci tam nie przywożą. Jacy mieszkańcy taka dzielnica oczywiście nie mówimy tu o wszystkich

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości