Reklama

Koronawirus - 130 nowych zakażeń w województwie śląskim

130 nowych zakażeń i 41 kolejne wyzdrowienia w województwie śląskim potwierdził dzisiaj, 3 maja, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.
Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: mieszkańca Świętochłowic w sile wieku, 2 mieszkanek Bytomia (młoda i w średnim wieku), młodej mieszkanki Dąbrowy Górniczej, mieszkanki Sosnowca w sile wieku, starszego mieszkańca Lędzin, młodego mieszkańca powiatu bielskiego, 3 mieszkańców Żor (starsza kobieta i 2 młodych mężczyzn), młodego mieszkańca Pszczyny, 6 mieszkańców Rybnika, mieszkanki Cieszyna w średnim wieku, 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najmłodszy 2 lata, najstarszy 43), mieszkańca Bielska-Białej w sile wieku, 4 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (2 młodych i w sile wieku oraz kobieta w średnim wieku), 3 mieszkańców Katowic (2 kobiety i mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), 3 mieszkanek powiatu żywieckiego (2 starsze i w sile wieku), starszego mieszkańca Myszkowa, 4 mieszkańców Mysłowic (najmłodszy 3 lata, najstarszy 51), 2 starszych mieszkanek Bielska-Białej, wiekowego mieszkańca powiatu bielskiego, dziecka z Będzina, 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca Piekar Śląskich w średnim wieku, 8 mieszkańców Rudy Śląskiej, mieszkanki powiatu będzińskiego w średnim wieku, 9 kolejnych mieszkańców Katowic, 3 mieszkańców Tychów (w średnim wieku, w sile wieku i młody), starszej mieszkanki Bytomia,  2 kolejnych mieszkanek Sosnowca (w sile wieku i starsza), mieszkanki Mysłowic z średnim wieku, 25 kolejnych mieszkańców Rybnika, 7 mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 27, najstarszy 42 lata), 11 kolejnych mieszkańców Żor, 3 mieszkańców Bielska-Białej (mężczyzna w sile wieku i 2 starsze kobiety), 3 kolejnych starszych mieszkańców powiatu żywieckiego, mieszkanki Zabrza w średnim wieku, 2 mieszkanek Zawiercia (w średnim wieku i w sile wieku), mieszkańca powiatu raciborskiego, 2 mieszkańców Gliwic (kobieta i mężczyzna w średnim wieku). 

Kolejne 41 osób wyzdrowiało w naszym województwie. 12 z nich dochodziło do zdrowia pod opieką specjalistów lekarzy w szpitalach i na oddziałach zakaźnych w naszym województwie, pozostali leczyli się w domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najmłodszy z wyleczonych ma 20 lat i jest mieszkańcem Lublińca, najstarszy 87 – to mieszkanka Piekar Śląskich. Łącznie z chorobą w Śląskiem wygrało już 555 osób.

[vc_facebook]

 
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo jaw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości