
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tutaj ma pan, panie Darku 100% racji.
Panie Januszu, istotą tego listu nie było zaciągnięcie kredytu, chociaż się z tym nie zgadzam, bo jak Pan napisał mimo że dług obecnie wynosi poniżej 100 milionów to po zaciągnięciu kolejnego będzie już około 130 milionów. Chciałem zwrócić uwagę na zachowanie Radnych opozycji i to o to mi głównie chodziło gdyż nie może być tak że Radny pobierający miejskie pieniądze wychodzi z sesji dosłownie minutę czy dwie przed tak ważnym głosowaniem.
Panie Dariuszu. Co to znaczy kolejny kredyt? Przecież miasto od dobrych kilku lat nie zaciągało żadnych kredytów tylko spłacało stare. A było już zadłużone na prawie 200 milionów. I jakoś nie upadło, nie zbankrutowało tylko wykonało sporo inwestycji za te pieniądze. Dzisiaj ma poniżej 100 milionów długu i jest cały czas całkowicie wypłacalne. Zadłużenie według przepisów nie jest zbyt duże. Jak kredyt wpłynie na raty zadłużenia? A no ktoś chyba policzył że ani problemu, ani tragedii dla finansów miasta chyba nie będzie, zresztą część nowego kredytu ma iść na spłatę starego kredytu, ktoś chyba przemyślał że się tak opłaca. W/g mnie miasto ma do zrobienia kilka pilnych inwestycji na które UE już tak chętnie kasy nie daje. Między innymi dokończenie obwodnicy północnej (od OPG do ronda koło kamieniołomu i od ronda do Bukowskiej) oraz druga jezdnia od Orlenu (na Borach) do DWR. A czekają też ulice w dzielnicach które też mają być robione z tego kredytu. Najważniejsze jest to żeby ten kredyt jeśli już będzie wzięty poszedł na inwestycje, a nie na urzędników. Co do głosowań. Ja się panie Dariuszu nie dziwię takiemu zachowaniu. Dlaczego? Proszę spojrzeć na Klub Radnych PO. Tam są w większości spadochroniarze którzy faktycznie z PO nie mają wiele wspólnego np Lehnort - kiedyś niezależny Sikora - kiedyś niezależna Ciołczyk- -kiedyś PSL Chmielewska - kiedyś PIS Burczy - kiedyś bodajże JMM itd Tam jest chyba 2-3 radnych wywodzących się kiedyś z PO. Tam chyba nie będzie jedności. Niestety.